Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak a véletlen műve hogy a...

Csak a véletlen műve hogy a kézen lévő bütykök megegyeznek a hónap számaninak váltakozásával, vagy felhasználták a kezet a naptár készítésekor? Tudtok erről valamit?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Persze, jelenleg is 2010 van a bütyöknaptár szerint.
2010. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha nem tudtok értelmesen hozzászólni, akkor ne írjatok!

De a gyengébbek kedvéért:

Ha ökölbezárod a két kezed és egymásmellé rakod, akkor meglátod hogy a 31napos hónapok bütykök, a 30naposak (február28-29 is) gödrök!

E szerint is stimmel hogy bár a hónapok váltják egymást kivéve július, augusztus!

2010. jún. 2. 13:10
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Ezt belemagyarázásnak hívják, nem véletlennek, és mellesleg egyesek holdnaptárat használnak.
2010. jún. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Kérdezd meg Bütyök kapitánytól O.o
2010. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, véletlen.


Ez a "módszer" igaziból elsősorban a július-augusztus kavarodás miatt érdekes, hisz ott jön két bütyök egymás után (ugyanúgy, ahogy két 31 napos hónap) tehát ez az egyetlen "érdekes" egybeesés.


Ez viszont tudtommal annak köszönhető, hogy a Julianus naptárban elvileg felváltva voltak a hónaphosszok, de Augustusnak nem tetszett, hogy az ő hónapja így csak 30 napos és megváltoztatta.


Persze aztán még változott ugye a naptár, de ez a két hosszú hónap egymás után megmaradt.


(Hozzáteszem nem értek hozzá különösebben, úgyhogy ne vedd 100%osan biztosnak a válaszom)

2010. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A mai naptárunk kialakulásának meglehetősen kacifántos története van, de csak véletlen, hogy egybeesik a bütykök rendjével, mert az augusztus hó 31 napjának ismert a magyarázata, már fentebb írták. Octavianusnak nem tetszett, hogy míg elődje, Caesar hónapja, július 31 napos, akkor a róla elnevezett pedig 30 napos, ezért megváltoztatta 31 napra.
2010. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Na várj akkor 14 hónap van?
2010. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt most én se értem. Én is tudtam ez az "áp-ju-sze-no" mondókát, de csak annyit tudtam róla, hogy 4 ilyen hónap van és négy bütyök.

Nem négy 30 napos hónap van? Vagy hogy jön ez ki? Magyarázzátok el, mert én ezt nem értem!

2010. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

január - bütyök - 31 napos

február - gödör - 28 v. 29 napos

március - bütyök - 31 napos

április - gödör - 30 napos

május - bütyök - 31 napos

június - gödör - 30 napos

július- bütyök - 31 napos

augusztus - a másik kéz jön, bütyök - 31 napos

szeptember - gödör - 30 napos

október - bütyök - 31 napos

november - gödör - 30 napos

december - bütyök - 31 napos

2010. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyival kiegészítem az előzőt, hogy ökölbe kell zárni mind a két kezed, és egymás mellé rakni. A bal kezed laterális, "szabad" széle felől indulsz a számolással:)
2010. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!