Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE, illetve Károli egyetemen...

ELTE, illetve Károli egyetemen pszichológusnak tanulókat vagy pszichológusként végzetteket kérdeznék elsősorban arról, hogy mi a véleményük a szakról, arról, ahogy az intézet a szakot oktatja, és melyek a húzós tárgyak?

Figyelt kérdés
És hol találok részletes tantárgyleírásokat (mert a honlapokon nem találok), vagy tudnak-e ők esetleg privátban ebben segíteni? (Ha valaki külsősnek is rálátása van a témára, az ő válaszát is szívesen veszem. )
2012. jan. 17. 02:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Én Károli mesterképzésre járok.Részletes tárgyleírások legjobb tudásom szerint a neptunban vannak,szóval ebben nem tudok neked segíteni.Lehet,hogy máshol is megtalálható,de őszintén szólva én megelégedtem ezzel és nem kerestem annak idején.Szeretem a szakot,az alapképzést is itt végeztem,és eszem ágában nem lett volna máshova jelentkezni.Az oktatók nagy többsége szerintem jó előadó és segítőkész,persze mindenhol vannak kivételek,de ez az általános tendencia.A BA képzésen a húzós tárgyak (ez persze egyénfüggő,de amikből többen is megbuktak): anatómia,élettan,statisztika,általános lélektan.

2012. jan. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az igényes választ! :) Még azt szeretném kérdezni,hogy szerinted lehetséges-e levelezőn ápolóit végezni a pszichológia nappali mellett? Mert korábban úgy gondoltam,gyógytornászit végeznék,de azt csak nappalin lehet,és akkor az álmomat,a pszichológiát kellene levelezőn tanulnom.
2012. jan. 17. 08:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez igazából attól függ,hogy mennyi a teherbírásod,milyen gyorsan tanulsz,fontos-e neked az ösztöndíj és a jó jegyek.Nálunk sokan próbálkoztak azzal a BA-n,hogy két szakot csinálnak egyszerre,de egy kivétellel senki sem bírta.Nálunk azért sokat kell tanulni,illetve sok az iskolán kívüli feladat: külső gyakorlatok,kutatások végzése.Ezzel mindenképpen számolj!Ha könnyen és gyorsan tanulsz,illetve ha nem lényeges,hogy milyen jegyeid vannak,akkor próbáld meg a kettőt együtt csinálni,egyéb esetben én nem ajánlom.
2012. jan. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépe a választ! :)Úgy néz ki csak pszichológia lesz,nappalin.
2012. jan. 19. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!