Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontszámításban elmagyaráznál...

Pontszámításban elmagyaráznál egykét olyan dolgot, ami nem világos?

Figyelt kérdés

Szóval orvosi egyetemet szeretnék megpályázni, de van egykét dolog, ami nem világos.

Ugye 5 tantárgyam év végi eredménye számít (11,12). 1.Emeltezni biológiából és kémiából fogok. A szabadon választott tárgynál akár választhatom a fizikát, ha azt akarom, hogy számítsák bele, vagy a két érettségiző tárgyból kell választanom?

2.Az érettségik százalékos átlaga magyarból,töriből, idegen nyelvből és matekból jön össze(100 pont), és külön számít a kémia- biológia(200 pont)? Vagy pl. biosz hozzá számít a másik négy tantárgy közé?


Bocsi, hogy itt kérdezem, de suliba nem igazán felágosítanak fel minket a pontszámításról, netről meg félek, hogy félreértelmezek valamit. Köszönöm előre is.


2012. jan. 20. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Bármit választhatsz szabadon.

2. Az érettségi átlaga az összes érettségi átlaga. A felvételi tárgyak hangsúlyosabbak ,de beleszámítanak az átlagba.


Azért nem világosítanak fel, mert felesleges; úgyse ezen múlik, hogy felvesznek-e vagy sem.

2012. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tisztázás a 2. kérdéshez: az átlagba 5 érettségi tárgy kerül be. Te többet csinálsz, tehát nem fog a biogia és a kémia együtt számítani, hanem a kettő közül csak az egyik. (Gondolom, amelyik jobban sikerül)
2012. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1.: A szabadon választott a magyar+matek+töri+nyelv-en kívül bármi lehet. A te esetedben ez megvan duplán a biosz+ kémiával. De akár választhatod még 3.-nak a fizikát is, de teljesen felesleges 3-ból érettségizned.


2. Pontszámítás:


Tanulmányi átlag: MAx 100 pont


Érettségi átlagok: a 6 tantárgy %-os átlaga (a biosz, kémia közül itt azt nézik, amelyik jobban sikerült) MAX 100 pont


Az egyetem által megkövetelt 2 db felvételi tantárgy %-a: a te esetedben a biológia és a kémia. MAX 200 pont (100-100 a két tárgyra külön)


Pluszpontok: Max 100 pont

2012. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

5!!!!!!!!!!!!! tárgy átlagát nézik akkor is, ha 30 tárgyból érettségizik. Ha biosz és kémia érettségije is van, akkor azt nézik a kötelező 4 tárgyhoz, amelyik jobban sikerül!!

Nem számolnak 6 tárgyból átlagot!

2012. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen 5, bocsi elírtam!
2012. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Aha, okés. Év végi eredménybe úgyis a bioszt számoltatom be, mert azt szeretem és tudom is.

Kérdésem második részéhez még annyit.-> szóval akkor a 4 kötelező tárgy mellé pl a bioszt is beleveszik (érettségi átlagba), de a kémiát is és a biológiát is külön számolják (200 pont) ahány százalék a kettő, annyi pont...Szóval a biosz(vagy kémia) mindkét helyre beleszámít.

(Azért a bioszt részesítem előnybe, mert sokkal jobban megy.)



Egyébként köszönöm a válaszokat. Megy a zöld kezecske.:)

2012. jan. 20. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!