Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miniszteri és az államilag...

Miniszteri és az államilag támogatott ösztöndíj az nem ugyanaz, ugye?

Figyelt kérdés

Két+egy kérdésem volna:

1. Miniszteri ösztöndíj és az államilag támogatott az nem ugyanaz ugye?

2. Ha nem sikerülne a félévi vizsga, még megmenthető az ösztöndíjam? mert azt hallottam, hogy a miniszteri ösztöndíjat 12-14 félévre kapom meg, és ha passziválom magam akkor , igaz szeptembertől újból kell kezdenem az évet, ami nem is baj és az egyetem továbbra is ingyenes marad annyival, hogy nem kapok havonta pénzt. Vagy nem értem, felvilágosítanátok?


Nagyon köszönöm előre is :)



2012. jan. 21. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első kérdésedre: teljesen más a kettő, az államilag támogatott képzés azt jelenti, hogy nem kell fizetned azért, hogy te egyetemre jársz (nincs tandíj). A miniszteri ösztöndíjat különböző szempontontok alapján ítélnek meg hallgatóknak (határon túliak azt hiszem pl. automatikusan kapnak), ez konkrét rendszeres pénzbeli juttatás.
2012. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha nem sikerülnek jol a vizsgáim és ha passziválom magam akkor az állami megmarad, csak annyi, hogy szeptemberben ujból kezdem az egyetemet ?
2012. jan. 22. 07:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Az állami támogatás addig megmarad, amíg teljesíted az előírt kreditek 5%át (kb. 30 kredit)(bár ez most az új törvénnyel mintha változott volna, ezt nem tudom pontosan). A passziváltatásnál meg egyszerűen szünetelteted a hallgatói jogviszonyodat, úgyhogy ez sem befolyásolja.
2012. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!