Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kellett a kormánynak az...

Miért kellett a kormánynak az oktatási tervvel egy generáció jövőjét tönkre tenni?

Figyelt kérdés

Most lehet hogy túlzásnak hangzik, de van benne némi igazság. Ez ellen miért nem tüntetnek?


Az rendben van hogy közgazdászból meg jogászból túlképzés van. De szerintem nem az a megoldás, hogy jelentkezés előtt 1 vagy másfél hónappal jelentik be, hogy 90%-al csökkentik az államira felvehető hallgatók számát.

Ilyenkor miért nem gondolkodnak? Akinek nincs pénze a fizetősre az gyorsan üljön be fizika vagy infó órákra hogy talán ráragad valami és hátha felveszik mérnökire 2-es érettségivel?


Mert oké hogy csökkenteni kell a hallgatók számát hogy ne legyen túlképzés, de MIÉRT a jelentkezés leadása előtt 1 hónappal?? És aki eddig célirányosan ment, és rájött hogy így nem fogják felvenni, és sok pénzük sincs, az most gyorsan 1 hónap alatt döntse el, hogy mit fog az életével kezdeni?


Magyarország oktatási helyzete szépen oda fog visszafejlődni, hogy már csak az "arisztokrata életszínvonalán élőknek" lesz lehetősége hogy egyetemre menjenek, és akinek nincs ennyi pénze azokra nem gondolnak?

Azokkal inkább felvetetik a diákhitelt hogy a nagybetűs életet a tanulók máris egy nagy adóssággal kezdjék??



Félreértés ne essék, NEM provokációnak szánom, csak egyszerűen nem értem, hogy miért nem tudnak ennyire gondolkodni, amikor ilyen törvényeket vezetnek be. És ezek után csodálkoznak, ha a fiatalok rendre akarják elhagyni az országot. És akkor még tüntetnek is a kormány mellett....


De hogy ennyire nem lehet mások helyzetét átérezni...(sajnos a "mások helyzete" a többség helyzete...)



(bunkó beszólásokat nem kérek)


Mi a véleményetek?


2012. jan. 22. 14:17
 1/3 A kérdező kommentje:

Amúgy ez csak az én véleményem, de szerintem ez a törvény nem csak dilettáns, de még a 8 általánost sem érezni mögötte.

Pont azért mert pár éven belül meg a mérnökökből meg ezekből lesz nagy túlképzés, és akkor mi lesz?


Szóval én nem értem, miért nem lehet legalább minimálisan is gondolkodni....

2012. jan. 22. 14:25
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

"ez a törvény nem csak dilettáns, de még a 8 általánost sem érezni mögötte"


Dettó ugyanez a véleményem. Én jogásznak készültem, de most szívok a kormány hülyesége miatt. Szerintem ezeket a törvényeket pont olyanok hozzák, akik még egyetem közelében sem voltak. Hisz az ő korukban (rendszerváltás előtt) még érettségivel is lehetett kapni jól fizető munkát.

Ami engem felháborít az az, hogy az ég világon minden fizetős lett. Tehát még az államin is kell valamennyit fizetni. Mert oké hogy itt akarják az embereket tartani, de könyörgöm, akkor legalább olyan feltételek legyenek, mint pl a biztos munkahely, ami nem sűrűn van Magyarországon.


Egy a fontos (és sok helyen sok embertől hallottam, szóval egybehangzó vélemény) : rengeteg embernek a jövőjét törték ketté, majd akkor fognak nagyot nézni, ha sorba fognak az egyetemek bezárni, mert senki nem fog odamenni azért mert a többségnek nincs rá elegendő pénze.

Ilyenkor majd TALÁN (jobb esetben) rájönnek, hogy ezzel tulajdonképpen az országot tették tönkre.

2012. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen egyet értek! Szerintem sorra fognak bezárni az egyetemek, mert igaz, hogy az állami helyeket csökkentették, viszont a felvehető keretszám szinte ugyanannyi maradt. Szerintem most akik érettségiznek, csak a fele fog költésgesre jelentkezni, a másik fele pedig vagy megy szépen dolgozni, vagy egy OKJ-s tanfolyamra. Én nagyon szerettem volna BGF-re bekerülni természetesen egy gazdasági képzésre, kb 9es korom óta ez volt minden vágyam, úgy is készültem, úgy választottam a fakultációkat, nyelvvizsgáztam, emelt szintű érettségire készülök..és még így is kevés..430 pont körül saccolok, de szerintem még így sem vennének fel államira. Szóval maradok az OKJ mellet, ahol tavaly 254 volt a ponthatár, de már attól is félek, hogy ezt is felemelik.
2012. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!