Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Itt tart a mai generáció?

Itt tart a mai generáció?

Figyelt kérdés

[link]


Mit szóltok a mai fiatalokról? Nagyon durva mi? 13 éves, és itt tart. Barátnője van,füvezik meg hasonlók. Hova tartunk??


2012. jan. 9. 01:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
az adott kor fiataljait a társadalom és főképp a média határozza meg. mit lát, mit hall, és legfőképp mit akar csinálni. 50 évvel ezelőtt semmit sem csinálhattak a gyerekek, kussoltak a lócán. Most ővék a világ, minden értelemben.
2012. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a videón amit linkeltél, hol látsz ilyeneket? Ennek a gyereknek inkább a nagymamája ciki.
2012. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Antimod ***** válasza:

Még egy évtized, és még lejjebb mehetünk a korban...

Igen, itt tartunk. Nem divat gyereknek lenni, minden fiatal felnőttnek tetteti magát (legjobb példa erre a "Még 15 évesen szűz vagyok, az mennyire gáz" kérdések). Sajnos a média, illetve a rossz szülői példa hatása. Nekem mindig azt mondták a családban, hogy ráérek még felnőttnek lenni, és nem bántottak akkor sem, ha olyan dolgokkal játszottam néha, amiből elvileg már kinőttem.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Rsta válasza:
Én nem mondom azt, hogy ez jó dolog. De abban biztos vagyok, hogy egy nálad 1-2 generációval idősebb felnőttnek ugyanez volt a véleménye a tini korosztályodról...
2012. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem lennék ennyire pesszimista, bár van megoldani való probléma bőven.

Minden kornak megvan a maga irányelve, mi jó, mi rossz és annak fokozatai. És minden korban voltak a kor ízléséhez képest nagyon rosszak. És voltak, akik emiatt a világot már veszni vizionálták. De nem veszett, itt van.

Nem vitás, hogy a mai ember sokkal több ilyen jelenséget láthat, mert nagyot fejlődött a kommunikáció, továbbá régen is, most is csak a deviancia hír.

Az sem vitás, hogy ugyanennek a technikai fejlődésnek köszönhetően az eltérések nagyobbak, a szélsőségek többen vannak, és több lesz az elveszett ember.

De azt is észre kell venni, hogy nagyon sok okos fiatal van, közülük néhányan relatíve többet tudnak, mint a korábbiak az akkori átlaghoz viszonyítva. Ők majd megtalálják a módját e problémák leküzdésének. De nem sokat fognak tudni kezdeni az akkori tizenéves deviánsok még szélsőségesebb ügyeivel. És így tovább.

2012. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Rsta válasza:
Az emberek ingerküszöbe folyamatosan eltolódik a szüleiéhez képest. Ez a különbség két egymást követő generáció között még nem annyira érzékelhető, de mondjuk kettővel arrébb már igen. Ezért történhet meg az, hogy említett 13 éves is felteszi a kérdést majd felnőtt korában: "hová tartunk?".
2012. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a linkelt videóval semmi gond nincs, jófej a nagyi :)

Amúgy meg nem kell itt álszentet játszani, aki egy kicsit olvasott volna a régebbi korokból, hamar rájött volna, hogy pont ugyanezt csinálták. Nekem apám 14 éves kora óta dohányzik, mégis rendes ember vált belőle. Amikor réges-rég a gyerekek kussoltak a lócán, akkor 13-14 évesen már nem számítottak gyereknek, hanem eladósorban voltak, 16-18 évesen meg házasodtak. Akkor miről is beszélünk? :)

2012. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Zenon ***** válasza:

Tök király nagyija van.Adja neki.:)


Most mit szóljak?

Mondjam,hogy járna az összes kis nagyszájú majomnak egy

egy józanító pofon,hogy leszálljon a magas lóról,és vegye

észre magát?


A videó vicces,semmi több.

Nem ebből kell általánosítani.

2012. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Látszik hogy az angol szöveget nem értitek. Arról beszél a csávó hogy hogyan dugja a nemiszervét a nagymama szájába, meg a pénzét a lányok mellei közé. :))


A gyerek Tumblr-jén meg ott vannak képek hogy füvezik meg cigizik. Nem olyan aranyos ez a gyerek ahogy látszik. :D

2012. jan. 9. 22:52
 10/13 Rsta válasza:
Onnantól kezdve, hogy csak tátog egy olyan zenére, amit egy feltehetően az én és - csak valószínűsítem - a te generációd művésze követett el, nem látom túl vészesnek a srácot. A füvezéshez még tényleg túl fiatal, de inkább füvet szívjon, mint hogy különböző szintetikus baromságokat vegyen be. A drogozás is sokszor a szülő számlájára írható...
2012. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!