Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék a Debreceni Orvosi-T...

Szeretnék a Debreceni Orvosi-Tudományos Egyetemre járni. Igaz, hogy most még csak a gimit kezdem, de azt szeretném meg tudni, hogy milyen fősulira járjak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
He? Ne menj fosulira, egyetemre kell menned, magad is megvalaszoltad a kerdest. A Debreceni Egyetem orvosi karara kell jelentkezned.
2009. máj. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Orvosi tudományos... LOL
2009. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fősulira járnod. Gimiben fektess nagy hangsúlyt a biológia, kémia, fizika tantárgyakra. Ha még 4 év múlva is ilyen lesz a felvételi rendszer, akkor valamelyikből (vagy akár többől is) érettségizned kellesz, és ez az eredmény számítani fog a felvételi pontjaiba.
2009. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Először is: ne mástól várd, hogy eldöntsék, hogy Te mi legyél, hol tanulj!

Ha orvos szeretnél lenni, akkor biológiából és kémiából nagyon pengének kell lenned. Egyébként az intézményt Debreceni Egyetemnek hívják, a kart pedig Orvos- és Egészségtudományi Centrumnak.

Tudod, én ugyan most érettségizem, de a legtöbb osztálytársam idén év elején döntötte el, hogy pontosan mit is akar csinálni, hol is szeretne továbbtanulni, úgyhogy erre még van időd. Ha az egészségügy érdekel, nem kell feltétlenül orvosnak tanulnod, van még számos szak, ami közül választhatsz. Olvasgasd a felvi.hu-n a szakleírásokat, itt megtudhatod, hogy mit kell tanulni, milyen tantárgyak vannak, és milyen területen dolgozhatsz az adott szak elvégzése után: [link]

2009. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nagy még a zavar a fejedben, de reméljük, a gimnázium 4 éve alatt majd kitisztul minden.

1. a Debreceni Orvosi-Tudományos Egyetem, mint olyan, sosem létezett. Volt a DOTE (Debreceni Orvostudományi Egyetem), ami most már DE-OEC néven üzemel. Így keress rá a guglin vagy a felvi.hu-n.

2. Főiskolára nem kell járnod, hanem gimnázium után rögtön oda felvételizel.

3. Fogadd meg az "előttem szólók" tanácsait! Biológia és kémia nélkül nem sokra mész, de - bármily meglepő - a fizika sem fog megártani, mert első félévben biofizikából könnyű megbukni...

2009. máj. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat sokat segítettetek.Még egyszer köszi!!!!!
2009. máj. 29. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!