Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az új diákhitelrendszerben...

Az új diákhitelrendszerben mindkét fajtát igénybe fogom tudni venni egyszerre? (részlet lent)

Figyelt kérdés

"Az új konstrukciójú hitelt csak az új rendszer szerinti hallgatók igényelhetik, kötött felhasználású hitelt azonban az állami ösztöndíjasok sem kaphatnak. Egy hallgatónak mindkét rendszerben csak egy szerződése lehet a Diákhitel Központnál."

- Ugye a kötött konstrukció azt jelenti, hogy én nem kapok pénzt, hanem az egyetemnek küldik a képzés díjának megfelelően (költségesen leszek). De mellett vehetek fel olyat is, mint az államiak, tehát rendeset? erre vonatkozik a "mindkét rendszerben" kifejezés?

"Az új konstrukció kialakításával minden továbbtanulni vágyó fiatal számára megnyílik a felsőoktatás, függetlenül saját maga vagy családja anyagi lehetőségeitől. Az új lehetőségekkel a hallgatók az egyetemi években tanulmányaikkal kapcsolatban felmerülő szinte minden költségüket finanszírozni tudják"

- Kérlek segítsetek, hogy akkor ez mit jelent? Fizetik a kötöttből a sulim és mellette vehetek fel szabad felhasználásút is?

Válaszotokat előre is köszönöm.


2012. jan. 24. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
igen felveheted mindkettőt
2012. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De ezt am biztosan tod... vagy csak szted...?
2012. jan. 28. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:
biztosan tudom :) eduline-on olvastam
2012. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. febr. 5. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!