Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez elég lenne emelt biológia...

Ez elég lenne emelt biológia érettségi írásbelihez? Részletek lent!

Figyelt kérdés
vannak kidolgozott emelt biológia tételeim, Gál Béla könyvekből voltak felhasználva. Összesen 29 tétel. Ez elég lenne ahhoz h megírjam az írásbelit, vagy tanuljak inkább könyvből?
2011. dec. 21. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Honnan a francból tudnánk, ha azt sem tudjuk milyenek a kidolgozott tételek?...
2011. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ohh Bocsánat, itt vannak a témakörök. Most nem jellemezném mert lemenne a nap, annyit viszont elárulhatok, h a legrövidebb oldalszám a tételek közül 6-8 oldal a leghosszabb 15-16. Am nem 29 hanem 28 tétel


A Biológia Tudománya

Az élet jellemzői

Fizikai és kémiai alapismeretek

Szervetlen és szerves alkotóelemek

Sejtek anyagcsere folyamatai

Sejtalkotók

Nem sejtes rendszerek

Önálló sejtek

Többsejtűség

Szövetek, szervek, szervrendszerek, testtájak

A homeosztázis

Kültakaró

A mozgás

Táplálkozás

A légzőrendszer felépítése és működése

Az anyagszállítás

A kiválasztás

A szabályozás

A szaporodás

Populáció

Életközösségek

Bioszféra

Ökoszisztémák

Környezet- és természetvédelem

Molekuláris genetika

Mendeli genetika

Populációgenetika és evolúciós folyamatok

A bioszféra evolúciója

2011. dec. 21. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Én nem bíznék kidolgozott tételekben. Ki tudja ki írta, van-e benne hiba, elég részletes-e..
2011. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek nekem is megvannak, úgy dolgozom ki őket. Nos , hogy elegek e? Hát attól függ mit szeretnél. Mondjuk, ha egy 60-70 % fölé szeretnél teljesíteni, akkor édes kevés. Mozaikos tankönyvek, őket tudom ajánlani. De a tételek nem fedik le a teljes követelményt, pl nem igazán van benne etológia, holott írásbeliben igen erősen számíthatsz rá.
2011. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet! Nekem jobb van, Mándics-Molnár féle biológia, ami a követelményrendszerre épült. Abból tanulok :)
2011. dec. 22. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Érettségi feladatok és megoldásaik:


[link]

2012. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!