Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tehetek még idén emelt társada...

Tehetek még idén emelt társadalomismeret érettségit úgy, hogy sosem tanultam, és Nálunk nem is tanítják?

Figyelt kérdés
Szeretnék az ELTÉN szociológiát tanulni, de félek kevés pontom lesz hozzá, hogy felvegyenek államilag támogatottra. Mindenképpen duplázni szeretnék, egy előrehozott 92%-os EMELT angol érettségim már van. Magyarból, töriből vagy matekból nem tudnék elég pontot szerezni az emelten, szóval azokból csak középszintű érettségit tennék. Viszont így nem lesz elég többletpontom szerintem ahhoz, hogy felvegyenek; viszont olvastam, hogy szociológia szakra a társadalomismeret érettségi is jó. Na, de én ilyet nem tanultam soha. Ettől függetlenül elmehetek belőle emeltezni?
2012. jan. 24. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, de baromi gyorsan kell lépni. Szólsz az ofőnek/igazgatónak, hogy ezt szeretnéd, mire az igazgató megszervezi neked, hogy egy másik iskolában vendégtanulóként fogadjanak, ahol természetesen már órára járás nélkül osztályozóvizsgát teszel a teljes anyagból. Hogy hogyan készülsz fel rá, az a te dolgod, nem lesz könnyű. Ha megvan az osztályozóvizsga a ballagás előtt, akkor mehetsz érettségizni. De mivel febr. 15. a jelentkezési határidő, addigra valószínűsíteni kell, hogy meg tudod csinálni, azaz ezt megelőzően kell elintézni a másik iskolával, ami nem egy nap. Még így se biztos, hogy az iskola köteles fogadni a jelentkezésedet. Ezután az érettségit is a másik iskolában teszed le abból a tárgyból, és annak le kell zajlania eredményhirdetéssel együtt, mielőtt a te szóbelid nyitóértekezlete kezdődne, így elég sok embernek kell majd ehhez alkalmazkodnia, és nem biztos, hogy ezért szeretni fognak téged, és nagyon biztatnak, hogy tényleg ezt kéne csinálnod last minute akcióban.
2012. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy tudom, csak olyan tárgyból lehet érettségizni, amit minimum 2 évig tanultál. De az oktatási hivatal oldalán nézz szét.
2012. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, annyi vissza, hogy emeltnél az érettségiben már nem játszik majd a másik iskola, csak az osztályozóvizsgában.
2012. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem igaz, minden héten kétszer leírjuk, hogy nincs 2 éves szabály, rémhír, népmese, felejtős. 2004-ben volt utoljára, tessék leszokni a terjesztéséről.
2012. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :)
2012. jan. 24. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!