Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem szakon mennyi...

Történelem szakon mennyi újdonságot tanítanak a középiskolás törihez képest?

Figyelt kérdés
Mindig is kedvenc tantárgyam a töri volt, de félek, hogy elvesztegetett idő lenne egyetemen tanulni, mert már egyszer megtanultam az egészet középiskolában
2012. jan. 25. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ugye nem komolyan kérdezed? :)

Az, amit töriből megtanulsz, az semmi, hát gondolj bele, hány száz könyv foglalkozik különféle történelmi eseményekkel, személyekkel...stb?

Még az egyetemen se fognak mindent elmondani, nem még középiskolában...

2012. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
:D:D remélem te sem gondoltad komolyna, h amit te középiskolába tanultál, az úgy is van minden, meg az az összes dolog:D vicces volna:D ettől függetlenül én utálom a ilyen bölcsész szakokat, de azért ennyire nem alacsonyítom le. (szerinted biosz szakon mi mit tanulunk, hogy mi kell a fotoszintézishez- napfény.. vagy mit gondolsz?)
2012. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kb arra jó a középsuli ötös töri,hogy a fősulin v egyetemen az első félévben kapj egy kettest.
2012. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

"megtanultam az egészet a középiskolába." :))))))


Erről az jut eszembe, hogy az a tudás kezdete, amikor rájössz, hogy mennyi sok dolgot nem tudsz még.


Kiscsillag! Nagyon el vagy tájolódva.

2012. jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Húha, nagyon tájékozatlan vagy sajnos. Hát gondolj, csak bele, ha azt kérnék amit középsuliban tanulsz, akkor mennyi diplomás lenne.. Nekem személy szerint első előadáson megmondták(igaz nem törin, hanem biosz szakon), hogy mindent elfelejteni amit középsuliban tanultál. mivel az egy ún. "lebutított" anyag. Ha szereted a törit vágj bele, igaz én TTK-s vagyok, de azért csak ajánlani tudom. Igaz, hogy sok a bölcsész, de egy töri + valamilyen szakpárosítással menj el tanárnak. Tanárok mindig kellenek. Én mindenkinek azt mondom, azt tanulja amit szívesen tanul. Nem lehet előre megbecsülni azt, hogy mire lesz kereslet 5-10 év múlva! Egyszóval hajrá!! Remélem hasznos volt a válaszom. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok. 19/f
2012. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magyar Kódex 6. kötet szigorlaton azt kérdezik puszi ja de ez összességében minimum nem témaspecializált
2012. jan. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ah nem 6. összesen 6 kötetes azt úgy , de most elolvastam a kérdést, te se fogsz egyetemre járni ne félj.
2012. jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Te normális vagy?

Mindent megtanultál a középiskolában???

A középiskolában a keresztes hadjáratokról max. egy negyvneöt perces órán keresztül foglalkoznak. Steven Runciman A keresztes hadjáratok c. nagyalakú könyve pedig 1084 oldalas.


Történelem szakon az a jó, hogy sok a szabadon felvehető tárgy. Gyakorlatilag a kötelezően választható szemináriumok is mind más és más témáról szólnak.

Például Németh György római történelem szemináriumán, csak egyetlen könyvet olvastunk (Suetoniustól a Caesarok életét), speckollt meg olyan témákból hirdetett, mint például; Női szerepek az ókori Hellasban. Melyik középiskolában vesztegetnek egyetlen szót is a görög nők történetére? Mi meg egy féléven keresztül heti másfél órát foglalkoztunk vele!

2012. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van pl a "Történelem segédtudományai" c. tantárgy

(címertan, pecséttan stb)

2013. ápr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg sokkal részletesebben vesznek mindent
2013. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!