Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nappali és a Levelező...

A nappali és a Levelező között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam levelezőn nehezebb a tananyagokat megszerezni, nappalin meg próbálják ugyebár leadni... Melyikre érdemesebb jelentkezni? Lehet hogy a lakhelyemtől, 100-200kmerre mennék, így pl bérletet is kell vennem, és úgytudom ha levelezőn vagyok, nem vehetek kedvezményesen diákbérletet. Ez igaz? És mi a különbség a 2 szak között?
2012. jan. 25. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem két szakról van szó, hanem különböző képzési formákról. A nappali tagozat hasonlóan működik, mint a középiskolában, az időd nagy részét a tanulás tölti ki, a hét kb. 4-5 napján iskolában vagy. Levelezőre azok járnak többnyire, akik dolgoznak is már mellette, így nekik jobbára hétvégén van oktatás, vagy havonta több napon keresztül. Nem mondanám, hogy ott nehéz "megszerezni" az anyagot, csak kevesebb idővel, tömbösítve adják le a dolgokat. De összekovácsolódhat ott is jó társaság, és tudjátok egymást segíteni.:)
2012. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen! :)
2012. jan. 25. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
én levelezőn kezdtem, de 1 év után felvételiztem inkább újra, nappalira. Eléggé komolytalannak tűnt az a levelező képzés, a havi 1 konzultációval, és bár jogilag ugyanannyit ér a levelező és a nappali diploma, úgy gondolom, hogy a gyakorlatban azért mégis különbség van közte.
2012. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, esetleg üzenetben fel vehetném majd veled a kapcsolatot?
2012. jan. 25. 23:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Ami biztos az utazással kapcsolatban,hogy levelezős diákkal csak az iskola és a lakhelyed között illet meg az utazási kedvezmény. Hogy vásárolhatsz-e 90%-os bérletet,azt a helyi volán vagy máv pénztárban megmondják. A képzési formában pedig a levelezősnél tényleg sok lehet hirtelen a tömbös anyag. Ott ne lepődj meg, ha reggel 8tól este 8ig intenzíven kell jegyzetelni. Nappalin jobban szét van ez osztva.
2012. jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 25. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!