Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakon milyen a...

Pszichológia szakon milyen a "statisztika és módszertani alapismeretek" találtam egy ilyen órát?

Figyelt kérdés

Úgy értem nagyon kemény pl.a statisztika,vagy mi az ami a legnehezebb tárgy? Én mondjuk biológus vagyok szegeden,neuró vonalon,tehát pl a "pszichológia biológiai alapjai" miatt annyira nem izgulok,csak a többi érdekelne... Hogy mi a szórótárgy pl? (mert szívesen átmennék :))

Köszi a válaszokat...



2012. jan. 26. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Biológushallgatóként sem hallgatnál kevesebb statisztikát, ha maradnál.


Mivel a pszichológia valamellyest képlékeny az anyag és a módszerek miatt, nem engedheti meg, hogy az eredmények értékelésébe ne vigyen bele annyi statisztikát, amennyit csak lehet.


Meg lehet, meg is kell tanulni, mert utána egy épkézláb kisérletet nem tudsz összeállítani és kiértékelni, meg a szakirodalmat sem feltétlen fogod teljes egészében megérteni.

2012. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem feltétlenül ez érdekelt,de köszi :P Nem azért kérdeztem,mert gond lenne,vagy valami,nem elsős vagyok bioszon se... Inkább tényleg a szórótárgyak érdekelnek,de biztos szarul kérdezek... XD
2012. jan. 27. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a BA képzésen szórótárgyak voltak (sokan buktak belőle,de hozzátenném,később mindenki meg tudta őket csinálni): statisztika,élettan (más néven pszichológia biológiai alapjai),általános lélektan 2, általános lélektan 3.
2012. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. jan. 29. 19:01
 5/5 Joola ***** válasza:
hát szerencséd van, mert Pécsen a szórótárgy a biosz és ennek minden formája. a stat nálunk kifejezetten gagyi, nem kapott vmi nagy hangsúlyt. a többi tárgy meg megtanulható, csak kitartónak kell lenni meg szorgalmasnak.
2012. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!