Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvesznek Szegedre földraj...

Ha felvesznek Szegedre földrajz szakra, ahol majd szakosodom tanárnak, könnyebben felvehetem mellé az angol vagy a németet, vagy oda is felvételizni kell?

Figyelt kérdés

Tanár szeretnék lenni, földrajz-angol szakra gondoltam, de tanítanék németet is, mind1.

Ha bekerülök földrajzra, szakosodok tanárnak, és akkor kell felvenni az angol, vagy már elsőben is? Angolra is kell felvételizni, és ha nem kerülök oda be? Légyszi írjatok, fontos lenne, köszönöm :)


2009. máj. 29. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jelentkezned kell majd az adott szakra, nem könnyebb, mint egyébként. A tanár szak működik úgy, hogy felvesznek földrajzra, majd első évben felveszed a tanár szakot. Ezt már csak akkor lehet, ha bekerültél.De bármilyen egyéb szakra ugyanúgy felvételizni kell, mint ahogy a földrajzra is felvételizhettél. A tanár szakot azonban csak egyszer kell felvenni

Remélem érthető voltam.

Hajrá Szeged!!!

2009. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Azt értem, hogy szakosodni kell, de ugyanúgy érettségi után kell angolra is jelentkezni? Vagy bekerülök földrajzra és onnan kell jelentkezni, illetve felvenni az angolt? És ha nem kapot felvételt angolra, akkor mit tudok csinálni? Akkor csak 1 szakos tanár leszek?? :(

Köszönöm

2009. máj. 29. 16:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Külön kell jelentkezned az angolra. Földrajzból is csak akkor leszel tanár ,ha elvégzed a mester szakot is az alapképzés után. De igen egyszakos képzés van.
2009. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!