Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz, és angol nyelv...

Földrajz, és angol nyelv érettségivel milyen egyetemre lehet menni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
elte, geo-karok, sokféle.
2010. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából földrajz szakra, illetve ha az angol emelt szintű, akkor angolra... Nem túl szerencsés párosítás.
2010. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez behatárolja a dolgokat manapság?


Az én időmben bárhova lehetett, akkor is, ha nem érettségiztél az adott tárgyból, csak egy bármilyen érettségi legyen. Persze, ha volt az adott tárgyból érettségi, akkor az plusz pontot érhetett, meg voltak hozott pontok, de ha az előnyösebb volt, akkor egyszerűen megduplázták a felvételi vizsgán kapott pontokat.

2010. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az én időmben bárhova lehetett, akkor is, ha nem érettségiztél az adott tárgyból, csak egy bármilyen érettségi legyen. Persze, ha volt az adott tárgyból érettségi, akkor az plusz pontot érhetett, meg voltak hozott pontok, de ha az előnyösebb volt, akkor egyszerűen megduplázták a felvételi vizsgán kapott pontokat."


Ez most már teljesen másként van. Minden egyes szaknál megadják, hogy milyen és milyen szintű érettségivel lehet felvételt nyerni az adott szakra, így abból kell érettségizned. Ha pl. a három kötelező és a nyelv mellé pl. bioszból érettségiztél, akkor nem fognak felvenni a Zeneakadémiára, mert oda mondjuk énekből kell érettségizni.

2010. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha így van, az elég nagy hülyeség. Én szakközépből mentem egyetemre, és mi nem választhattunk tárgyakat, mert az iskola határozta meg, hogy milyen tárgyakból kell érettségiznünk. Nem hogy érettségizni nem lehetett belőle, de még csak simán se tanulhattam angolt, mert az is meg volt szabva, hogy nekünk márpedig németet kell.

Ennek ellenére a szakközép végére letettem magánúton a középfokú angolt, és humán egyetemre mentem műszaki szakközépból. De mehettem volna angol szakra is, vagy akár biológiára is (amit szintén nem tanultunk) ha azt akarom, és teljesíteni tudom a felvételi vizsgát. Az nem érdekelte őket, hogy hogyan szerzem meg a tudást, csak az, hogy a felvételin tudom-e, meg van-e egy bármilyen érettségim.

Jó, hogy korábban születtem :)

2010. febr. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!