Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE-JGYPK szociálpedagógiáról...

SZTE-JGYPK szociálpedagógiáról írnátok pár sort?

Figyelt kérdés
A tanulmányi ösztöndíjt nehéz megszerezni? Sokan kiesnek a év folyamán? Mennyire nehéz? Milyen az első féléves órarend kb.? Nem konkrétra gondolok,hanem pl.van olyan nap,amikor nincs óra vagy mennyi szabadidőtök marad? Végig sokat tanultok vagy csak vizsgaidőszakokban?
2012. jan. 29. 17:10
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia!

Én most vagyok másodéves szocpedes. Ha tisztességesen tanulsz, akkor nem nehéz ösztöndíjat szerezni, nálunk kicsit kevesebb, mint a fele kap az évfolyamnak. Bár minél több kreditet veszel fel, annál nagyobb az esélyed rá.

Mi kb 80an indultunk, mostanra maradtunk kb 60an, de a legtöbben azért mentek el, mert nem érezték igazán odavalónak magukat, nem tetszett nekik a szak. Meg páran átmentek levelezőre is. Első évben főleg az ETSZK-s órák a nehezebbek, nálunk sokan még szívnak miatta és meglehet, h csúsznak is miatta évet.

Az első félév nagyon laza, 21 kreditünk volt, akkor még nem tudtuk értékelni... mostmár tudjuk. Szabadnapunk nem volt, de sok előadás van, amin inkább csak ajánlott a részvétel. Csak vizsgaidőszakban kell tanulni, de akkor sem szakad meg az ember... nem egy nehéz szak.

A mostani negyedik félévünk viszont kicsit megterhelőbb, csomó gyakorlat van amin kötelező a részvétel, és az sokszor reggeltől estig van, a péntek viszont szabad, ha nem veszel fel szabadon választhatót vagy nyelvi órát.

Remélem tudtam segíteni, bár a felvételi papír leadása már lezárult... Ha van még kérdésed szívesen válaszolok rá :)

2012. márc. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!