Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ajánlanátok valami gyenge...

Ajánlanátok valami gyenge gimnáziumot?

Figyelt kérdés
Lehetőleg a közelben legyen(16 ker ilyenek), mindenképpen Budapesti, ahol az oktatás nem túl erős, de le tudsz érettségizni, és le se szarják hogy a wcbe cigiznek a diákok, meg hasonló. Ilyen Thán Károlyról meséltek nekem ,de az elég kemény helynek tűnik és nem akarok kést a hátamba, na meg messze is van.
2012. jan. 30. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen ambíciókkal menjél szakmunkásképzőbe. Gimnáziumba az megy, aki tanulni akar, és szeretne egyetemre menni.
2012. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

igaza van az elsőnek

- miért akarod ezt a négy értékes évet elpazarolni!!!!

soha nem jön vissza. :(

Akkor már inkább tanulj közben egy szakmát -többre mész vele, mint egy gyenge gimnáziummal.

2012. jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most is gimnáziumba járok, de tele van sznob nyomorékokkal. Viszont én tanulni akarok, és az, hogy gyenge iskolába akarok járni, meg hogy nem akarok tanulni, aközött különbség van. Először is meg akarok szabadulni a mostani két nyelvtől, mert szart sem ér, és idióta a tanár, másodszor: nem akarok gazdag zsidók közé járni akiknek a világon csak az "ájfon" meg az ármáni létezik. És ne azt mondjátok hogy milyen szak iskolába menjek, hanem hogy milyen ilyen gimnázium van, nem vagyok kíváncsi a magávéleményetekre.
2012. jan. 30. 13:29
 4/13 anonim ***** válasza:
A "sznob nyomorékok" hogy függnek össze azzal, hogy valahol nem túl erős az oktatás? Miért jó az neked, ha egy alja gimnáziumba jársz, ahol mindenki szarik bele mindenbe? Milyen jövőd lesz így? Lehet, hogy frusztrál a sok sznob, de az életben még több lesz. Viszont magadtól veszed el egy jobb élet lehetőségét, ha emiatt mindent eldobsz, amit egy jó gimnázium adhat.
2012. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Most se járok túl jó iskolába, és az igazat megvallva a könnyebb utat választanám. Először még csak egy haverom dobta fel az ötletet, hogy elmegy, így első sorban nem is engem érdekelt a dolog, de most gondolkoztam egy kicsit, és lehet hogy követem a példáját, ezért is fogalmaztam emg így a kérdést. Ráadásul meg akármennyire jó vagyo kegy tárgyból, ha lusta vagyok akkor nem megyek semmire se egy erős gimnáziummal. Ráadásul itt a tanárok komcsi g*cik.
2012. jan. 30. 14:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Na ezért írtuk, hogy inkább tanulj szakmát. Nem kötelező gimnáziumba járni, de aki oda jár, az becsülje meg, és hozza ki magából a legtöbbet. Te beismerted, hogy lusta vagy. Mik a terveid későbbre?
2012. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Főiskola, katonaság, vagy rendőrség, esetleg fényképezés.
2012. jan. 30. 14:54
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként meg a gyengébben jobban tanuénék...
2012. jan. 30. 14:55
 9/13 anonim ***** válasza:

8 Látod, Kérdező, itt a tévedés.. Mert a "gyenge " gimnáziumban - az oktatás, az anyag leadása is esetleg gyengébben megy (nem mindig, de a sok fegyelmezetlenség miatt sok idő elmegy) viszont KÖVETELNI ők is tudnak!

és a szemlélet, miszerint aki tanul, az stréber, hülye, sznob - nagyon sok lelki energiát vesz el..

Nem szabad a könnyebb megoldást választani- mert hosszútávon, következményeiben beigazolódik, az a nehezebb. Ebben a 4 évben nagyon fogékony az ember, még minden lehet, még van lehetőség a gyakorlásra, hogy valAmiben elmélyedjünk. ValAmilyen kifejezésformában is -zene? írás? színjátszás? tánc? festés? fényképezés?

Később ez egyre nehezebb, és már valami mellett dönteni kell, abban elmélyedni, szakosodni (a szakbarbárságig, különben elsüllyedsz), pénzt keresni, családot eltartani. Szóval már más. Most még lehet tanulni - nem kell sokat törődni, a másik milyen (sznob? na és?) a magunk dolgával törődni.

2012. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Elszámolod magad. Ugyanis LEHET, hogy a gyengébb iskolában könnyebben szereznél jó jegyeket, mert nem követelnek a tanárok. Viszont amivel nem számolsz, az az, hogy az érettségi az központi, egységes. Ugyanazt az érettségit írja és viszi tovább a pontjait a felvételire a legerősebb és a leggyengébb gimi tanulója is.


Következmény: színvonalasabb, erősebb oktatási háttérrel könnyebben veszik majd ugyanazokat az akadályokat, amiket te nem, ugyanis a te jó jegyeid mögött nem lesz valós tudás. Nem annyi, amennyit egy jobb gimiben - jogosan - megkövetelnek.


A felvételi bárhová egy verseny. Saját magad elől vágod el az esélyt..

2012. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!