Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önköltséges gazdasági képzések...

Önköltséges gazdasági képzéseken várható pont növekedés a tavalyihoz képest? Ha igen, akkor körülbelül mekkora növekedés várható?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
okoska!/és a többi szerencsétlen aki semmiképp se való egyetemre ennyi ésszel/: a ponthatárokat NEM emelgetik. van egy keretszám,pl 100. sorbateszik a jelentkezőket és a 100.nál hóznak egy vonalat. ha a 100. nak 300 pontja van akkor az lesz. ha 400 akkor az.
2012. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, de szegény arra kíváncsi, a te logikád alapján várhatóan fog-e növekedni a ponthatár (vagyis én így értelmezem). Amúgy szerintem mindenképpen nőni fog, mivel:

1.) Kevesebb az állami hely, tehát többen adják be önköltségesre

2.) Azok, akik eddig önköltségesre adták volna be, azok továbbra is ide fogják

3.) Aki eddig 4 évig ide készült, azok közül keveset fog eltántorítani az állami csökkentés (vagyis nem eleget)


Szóval szerintem az állami alatt lesz, de mindenképpen a tavalyi költséges felett. Persze ez függ az érettségi nehézségétől is. (és arányosan a 480 pontos rendszerhez képest)

2012. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy nem emelgetik a ponthatárokat, hanem a keretszámoknak megfelelően határozzák meg. Csak azt szeretném látni, hogy másoknak milyen elképzelései vannak a dolgokról. Ezek találgatások, nem lehet tudni, hogy mi lesz, hiszen a pénzes szakokat nem biztos, hogy tudják fizetni. Arról nem beszélve, hogy kerestem a neten statisztikai adatokat, hogy ez vajon milyen hatással lehet majd a jövőbeni felvételire, de semmit nem találtam, ezért tettem fel itt ezt a kérdést, amit rosszul fogalmaztam meg, és ezért egyből emelt hangnemet alkalmaztál. Általában kimutatások szoktak lenni, hogy vajon merre felé történik majd elmozdulás. Nem vagyok hülye, hogy ne tudjam, hogy a ponthatárok nem tudják előre megmondani, csak kíváncsi vagyok, hogy más véleménye szerint milyen sávban fog majd mozogni a növekedés, amely kicsit mutathatja, hogy másoknak milyen a gondolkodása, tehát az alapján lehet majd következtetni arra, hogy mások miként fognak dönteni a felvételi során.


A másodiknak pedig köszönöm, hogy kifejtette a várható következményeket.


Mindkettőtöket értékeltem. Mindenkit jó irányba. :)

2012. febr. 1. 02:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én BGF nemzetközi gazdálkodásra készülök, szóval én is becummtam az új keretszámok miatt.

Mi beszélgettünk erről osztályfőnöki órán és elvileg a gazdasági szakokra úgy akarják összevadászni az embereket. Az előző írta, hogy aki 4 éve erre készült azt semmi nem tántoríthatja el, de igen, mivel sok olyan család van, akik az önköltséges képzést NEM engedhetik meg maguknak.

Az oktatás egy jó biznisz ám az iskoláknak is, szóval ha nincs meg a szokásos 10-20%-os nyeresége, akkor nem indítják el sok helyen az önköltséges képzést sem, mivel akármekkorára emelné a tandíjat nem folyna be a kellő összeg, bár az inkább a kisebb, vidéki iskolákra lesz jellemző.

Szóval nem fog növekedni olyan hatalmas mértékben.

2012. febr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mi is beszélgettünk hasonló dolgokról. Érdekes egyébként. Nem is értem, hogy mire volt ez jó, amit csináltak. Na, mindegy. Senkinek sem lesz ez így jó.


Köszönöm válaszod, értékeltem. : ) Ha esetleg még beszélgettek valamit, vagy lesz valami információd akkor írhatnál. Megköszönném. : )

2012. febr. 2. 12:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mind az önköltségesen, mind az államin lesz növekedés.

Én is megjelölöm a BGF- NG-t (2.nak), de én első 3 helyre államit jelölök.


Sokak lehet megijednek a magasabb ponthatároktól, és pl. alapvetően alacsonyabb p.határúra adják be, szerintem minimum +30-as növekedést GAZDASÁGI szakon várni lehet...

2012. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!