Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak amiből jól meg...

Mit tanuljak amiből jól meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Ugyebár ugyanannyi évet kell itthon töltenem, mint ahány évet finanszírott az állam. Éhen halni nem szeretnék, milyen szakra menjek egyetemre? Ami megy: kémia, biol, angol ezekből tudnék emeltezni is ha kéne. Gondolkoztam a vegyészmérnökin, a biomérnökin, a vegyészen, az orvosi karon,anglisztikán, légiutas kísérőn. Mindre lenne reális esélyem bejutni.(az anglisztikát kivéve)
2012. jan. 31. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
vegyészmérnök vagy biomérnök! tuti ezt választanám a helyedben, sokat lehet keresni vele. orvosival jól nem fogsz keresni (itthon), de cserébe lesz biztos munkahelyed, ahol embertelenül sokat dolgozhatsz. anglisztikára nem mennék, ha a természettudományos tárgyak is jól mennek
2012. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És te ebből a kettőből melyiket ajánlanád? Az orvosira vágyom pici gyerek korom óta, de az 11 év tanulás ha nem csúszok, akkor utána még 11 évet itthon tölteni...41 évesen mehetnék ki! Én 30 után nem szeretnék szülni, és szeretnék vagy 3 gyereket, akit képtelenség lenne eltartani orvosi fizuból. A biomérnök és vegyészmérnök kicsit kevesebb évig tanul :D
2012. jan. 31. 21:31
 3/14 anonim ***** válasza:
A biomérnök megtanulható a BME-n egy nem túl okos, nem túl jó logikai érzékű, de szorgalmas, és érdeklődő emberke által? A környezetvédelem szakiránya ér valamit?
2012. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nem tudok segíteni, melyiket válaszd, mert a biomérnökök lehetőségeiről fogalmam sincs. a vegyészmérnök egy sokoldalú foglalkozás, ami elismert, jól fizet és jó lehetőségeket tartogat még talán itthon is (külföldön mindenképp)
2012. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A vegyészmérnöki és a biomérnöki a BME-n 2 évig ugyanaz, ugyanazok a tárgyak teljesen, csak a bio-n van néhány bioszos tárgy is. Persze utána már eltér a kettő, de alapjaiban eléggé hasonlítanak. :)

Szóval a helyedben az alapján döntenék (ha ezt a kettőt nézzük csak), hogy mennyire elvetemülten akarsz csak kémiát tanulni. :)

Mert ha érdekelnek a sejtbiológiás, mikrobiológiás részi a biológiának, akkor a biomérnökit válaszd, ha ezek annyira nem vonzanak, akkor a vegyész... :)

Persze van mindkettőn fizika, matek, műszaki tárgyak...


És még kérdezte itt valaki, hogy mennyire kell okosnak lenni hozzá, hát figyelj, szerintem ha valakinek van kitartása, szorgalmas, és persze van némi esze, akkor bármit el lehet végezni.

Viszont a kérdés inkább az, hogy mennyi idő alatt, és hogyan...

Mert vannak itt a karon olyanok, akik még második vagy harmadik évben is első féléves tárgyakat csinálnak! Nos, ők is egyszer majd biztos elvégzik, csak több idő lesz, és valószínűleg elég sokat szenvednek vele így is, de mégis itt vannak, és egyszer majd biomérnökök lesznek.

Meg persze vannak olyanok, akik szeretik a kémiát, értik, szívesen tanulják, átlátják az egészet, ők haladnak normálisan. Meg van kb a középkategória, akik talán 1 félévvel majd tovább járnak, de azért kitartóak, érdeklődnek, stb, és ez itt jó haladásnak számít.

Ha van valami kérdésetek akár vegyész, akár biomérnökről írjátok nyugodtan. :)

2012. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Melyikkel lehet széleskörűbben elhelyezkedni? Mit ajánlanál nekem? A kémiai feladatok, számításokat nagyon szeretem, az agyalós feladatokat szintén, a tanárom szerint nagyon tehetséges vagyok. Biológiát nem tudom sajnos megítélni,kb átlagos képességeim vannak. Hol tudnék ezekkel elhelyezkedni?MMint a biomérnök vegyészmérnökkel. Melyik keres többet?
2012. jan. 31. 22:07
 7/14 anonim ***** válasza:
legyél fogorvos, az itthon is jól keres. Én is az leszek :D
2012. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Orvosin engem a patológia érdekel csak az a baj :( Fogorvos meg nem lennék, mert nem bírnám nézni ahogy szenved valaki miattam :(
2012. jan. 31. 22:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Az Educatio-n javasolta a BME-s tanár a biomérnökit, és azon belül majd a környezetvédelem szakirányt, ha környezetvédő akarok lenni (eredetileg a környezetmérnökiről érdeklődtem).

A kémia nem megy, de mindenhova kell, amit jelölni fogok, ezért úgy állok hozzá, hogy majd megszenvedem, majd lesz valahogy. A biológiát szeretem, főleg az embertant, de mást is.

A biomérnökinek számomra az lehet az előnye, hogy ha rájövök, mégse érdekel a környezetvédelem, akkor ott a többi szakirány, ami teljesen más.

2012. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A már végzett ismerőseimből kiindulva eléggé hasonló a keresete a kettőnek, nincs számottevő különbség, bár forintra pontosan nem tudom, de jól keresnek...

Ha ilyen jó vagy kémiából és a biológia annyira nem vonz, talán a vegyészt javasolnám inkább. És ha még gondolkozol melyikből legyen emelt, mindenképp a kémia, bármelyiket is választod.

Ami egyébként alapvető különbség, egy biomérnök sokat foglalkozik mikroorganizmusokkal, szóval nem csak vegyszerekkel, vagy éppen enzimekkel...stb

Az elhelyezkedésről azt mondanám, hogy nézegetek néha állásajánlatokat, és elég sok helyen úgy keresnek, hogy vegyész vagy biomérnök, szóval még a munkalehetőségek is hasonlók, de írok példákat: gyógyszeripar, élelmiszeripar, szépségipar, fermentációs ipar, nyilván minden ahol labor van, esetleg génmanipuláció, sejtek vizsgálata, egészségügy, analitika... szóval eléggé sokrétű mindkettő.

Tényleg ez alapján dönts, hogy tisztán csak vegyszerekkel foglalkoznál, vagy szívesen tenyésztenél mikrobákat és kísérletezgetnél-e velük.

De még ez is átjárható később, ismerek olyan biomérnököt, aki egyértelműen vegyész feladatkört lát el, és olyan vegyészt is, aki biomérnökit... szóval nehéz döntés. :D

De összességében talán válaszd a vegyészt!

2012. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!