Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeged vagy Debrecen a jobb...

Szeged vagy Debrecen a jobb város?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem és ez a két város jöhet nekem szóba, melyiket válasszam, hol van több kolesz olcsón és milyen lehetőségek vannak a városban, főleg helyiek és egyetemisták válaszát várom.
2012. febr. 4. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Debrecen.
2012. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Szeged. Igazi diákváros, ingyen bérlet a helyi járatokra, sok kolesz van, bár tény, hogy nem mindegyikbe egyszerű bekerülni.
2012. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Debrecenben talán egyszer voltam életemben, akkor is kicsi voltam, így nem tudok róla nyilatkozni. Biztos szép az is, de nekem Szeged a szívem csücske.

Imádok itt élni, tanulni:)

Gyönyörű a város, állandóan épül-szépül. Mióta itt tanulok (3. éve) rengeteg mindent újítottak fel, építettek. Persze az néha idegesítő, hogy fel van túrva a város, de aztán a végeredmény kárpótol:)

Emellett nem is túl nagy, nem is túl kicsi, minden része viszonylag könnyen elérhető. Minden van, ami kell, de nem túl zsúfolt. Elég tiszta is:)

Az egyetemi épületek többsége a központban van (legalábbis az én szakom épületei:D), nem kell sokat utazgatni az órák között. Tök jó egyetemi könyvtárunk van.

Van egy csomó szórakozási lehetőség, rengeteg diákkedvezmény.

Kapunk ingyen bérletet a tömegközlekedésre (csak a nappali államisok), plusz jegyzettámogatást (bár kíváncsi vagyok meddig lesz így kinyalva a seggünk, mert ugye a megszorítások miatt vonják el a suliktól a pénzt...:()

Rengetek kari buli, ingyenes koriestek, Anna-fürdőzés.

Rengeteg sportlehetőség a tesióra keretein belül.


Meg lehet kicsit beteg vagyok, de nekem baromi jó érzés minden nap elsétálni a Dóm mellett:)

2012. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Szeged, de nem sokkal:)
2012. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes leírást, csak jó lenne bejutni egy államira, mert költségest csak a szomszéd városban jelölhetek, csak hát ezek a csökkentések keresztbe húzták a döntéseimet.
2012. febr. 4. 19:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
SZEGED a legjobb magyar város Budapest után... :)
2012. márc. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Debrecen. (az ország második legnagyobb városa, sok a lehetőség, nagyon jó hely. Nemcsoda, hogy nagyon sok debreceni visszatér ide lakni mondjuk Pest vagy külföld után.)
2013. febr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
"Az ország második legnagyobb városa..." Az én szememben viszont a legnagyobb falu, abszolút minden értelemben. A népesség nem minden, meg az sem, hogy Kósa papa valami nagyon idétlen módon, komolyan azt gondolja, hogy valaha is világváros lehet Debrecenből. Felőlem jöhetnek a Főnix-el így, a reptérrel vagy a stadionnal úgy, nem tudják sehogy sem eltüntetni azt a falusi légkört, ami belengi az egész helyet, ha metrót építenek és egymillión lesznek, akkor sem, és ez Debrecen végzete. Hiába van MODEM, ha a város nagy részén sétálgatva, ugyanaz a hangulat kap el folyton, mint a szülőfalumban, ugyanúgy áll egy helyben minden. Az én szememben Szeged vagy akár Eger, akár Sopron mindig is sokkal nagyobb városok lesznek, mint Debrecen. Egy város nagyságát nem feltétlenül népességben, területben és milliárdos befektetésekben mérik.
2013. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Már nem azért, de szegeden látszik, hogy diákváros, nem hozza azt a modern színvonalat, sem a közlekedése, sem az épületei, stb stb. Ellenben Debrecen igen.
2016. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!