Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen, felsőfokú szakképzé...

Egyetemen, felsőfokú szakképzéseken is vannak szabadon választható kurzusok? Vagy adott kerettanterv van, meghatározott kurzusokkal?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom főleg, akik ilyen képzést csinálnak most egyetemen, hallgatói jogviszonnyal
2012. febr. 5. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, tantárgyakra gondolsz?

Tantárgyakból megvan a kötelező kerettanterv ami az adott szakhoz kapcsolódik, de ezek mellett vannak szabadon választható tárgyak is, melyekből meghatározott mennyiséget vehetsz fel.

2012. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kurzus=tantárgy, de igen, erre gondoltam. Illetve arra, hogy az FSZ-eknél meghatározott 120 kredit csak a kötelező tárgyakból áll, vagy kötelezően választhatókból és szabadon választhatókból is, akár egy alapképzésen.
2012. febr. 5. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:

A Neptunban te nem tudsz a kötelezőeken kívül felvenni más tárgyat, de ha megbeszéled az adott tárgy oktatójával és a tanulmányi előadóddal, ők fel tudják venni.

Nekem sikerült egy plusz tárgyat felvennem, igaz, lesznek emiatt nehézségeim.

2012. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nálunk egyáltalán nem így van, ugyanúgy felveheted mint a kötelezőeket.
2012. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neptunban nem vagyok járatos, az ETR-t ismerem, az alapján gondolkodtam és tettem fel a kérdésem :)
2012. febr. 6. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!