Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzeti Közszolgálati Egyetem,...

Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Hadtudományi és Honvédtisztképző Karán, a BIZTONSÁG- ÉS VÉDELEMPOLITIKA szakra mi a jellemző?

Figyelt kérdés

A HHK karon a biztonság- és védelempolitika szak után érdeklődnék.

Konkrét kérdéseim lennének:

- volt-e már nyílt nap a fent említett karon, vagy lesz-e a jövőben?

- szükséges-e tényleg angol nyelvvizsga, vagy elegendő-e a német?

- mennyire elméleti vagy gyakorlati ez a szak és a pálya maga, ugyanis lány vagyok

- van-e hallgatói egyenruha?

- fizikai kiképzés van-e a szakon?

- van-e túljelentkezés és hányszoros?

- van-e kollégiumi lakhatási lehetőség, így hogy költségtérítéses a szak?

- családalapítás és gyerekvállalás összeegyeztethető-e könnyen ezen a pályával NŐNEK? -> Mennyire nagy a valószínűsége, hogy gyakorlatra vagy kiküldetésre (az iskola utáni munkám során) külföldre küldjenek?



2012. febr. 5. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Megpróbálok válaszolni, nézzük sorban:

- volt-e már nyílt nap a fent említett karon, vagy lesz-e a jövőben? Volt már nyílt nap idén, január 27-én.

- szükséges-e tényleg angol nyelvvizsga, vagy elegendő-e a német? Az idei évtől szükséges angol, korábban bármilyen közép elfogadott volt.

- mennyire elméleti vagy gyakorlati ez a szak és a pálya maga, ugyanis lány vagyok? A szak rendkívül elméleti, ahogy szerintem az egész magyar felsőoktatás. Nyaranta kell teljesíteni néhány hét (ja jól emlékszem BSc-n 6) szakmai gyakorlatot a védelmi szférában. A szakma maga pedig attól függ hol helyezkedsz el.

- van-e hallgatói egyenruha? Ez egy civil szak, tehát nincs.

- fizikai kiképzés van-e a szakon? Nincs. Van viszont 4 félév kötelező testnevelés, de semmi köze a katonai kiképzéshez. Futás, fekvőtámasz, felülés. Kb. mint a gimiben.

- van-e túljelentkezés és hányszoros? Van túljelentkezés, tekintve, hogy idén csak max. 25 főt vesznek fel. Hogy hányszoros azt nem tudom, a felvi.hu-n megtalálod.

- van-e kollégiumi lakhatási lehetőség, így hogy költségtérítéses a szak? Nincsen sajnos. Tavaly ősztől szűnt meg a civil kollégium.

- családalapítás és gyerekvállalás összeegyeztethető-e könnyen ezen a pályával NŐNEK? Ez attól függ, hogy milyen terülten helyezkedsz el. Nagyon változatos munkahelyeket találnak a végzettek.

- Mennyire nagy a valószínűsége, hogy gyakorlatra vagy kiküldetésre (az iskola utáni munkám során) külföldre küldjenek? Szintén attól függ hol helyezkedsz el.


Remélem tudtam segíteni. Ha bármi kérdésed van, megpróbálok válaszolni.

2012. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

Az érdekelne még, h ezek az információk mennyire biztosak, főleg most a 2012-es tanévre?

2012. febr. 9. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezek abszolút igazak, én is ide járok. :)
2012. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és szted elég hamar lehet vele elhelyezkedni?
2012. febr. 11. 14:45
 5/9 anonim ***** válasza:
háááááát... :D Szerintem ma Magyarországon elég nehéz elhelyezkedni, ha nem vagy mérnök vagy programozó. Ezzel a szakkal sem könnyű. Lehetőségek viszont vannak bőven, sokkal szélesebb skálán mozoghatsz, mint pl. bölcsészként. Próbálkozni kell. Sokaknak sikerül, sokaknak nem.
2012. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És te milyen szorgalommal, hanyas átlaggal mentél oda középsuliból? De ne szerénykedj kérlek, mert én pl gimnazista vagyok, eléggé elit az osztályom, 4,3-mas az átlagom és nem tartozok a legjobbak közé, és a szorgalmam sem veri az eget, csak amit nem muszájnak látok. Mesélj kérlek kicsit!
2012. febr. 12. 14:29
 7/9 A kérdező kommentje:
* csak amit muszájnak látok.
2012. febr. 12. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem voltam kifejezetten éltanuló. Lusta vagyok eléggé, csak azt tanultam mindig, ami érdekelt. 4-es közeli átlag azért megvolt mindig. Reál tárgyakból sosem voltam a topon, humánból inkább. Töriből voltam erős, mert az érdekelt. Abból sikerült egy 86%-os emelt érettségi, meg a magyar is kb. ennyi lett középszinten. Szóval engem simán felvettek, mert ezek voltak a felvételi tárgyak. Volt olyan csoporttársam, aki maximális felvételi pontszámmal jött, meg olyan is, akinek jóval kevesebb volt. Tehát középmezőny voltam.


Egyébként az egyetem teljesen más lesz, szóval egyelőre arra koncentrálj, hogy a felvételi tárgyakból minél jobban érettségizz le! Meg ha nyelvvizsgád még nincs, akkor arra hajts rá! A többi miatt ráérsz később aggódni. :)

Kérdezz nyugodtan, ha felmerül valami!

2012. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Írok egy privát üzenetet, kérlek olvasd el! :)
2012. febr. 12. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!