Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nekem van emelt szintű...

Ha nekem van emelt szintű érettségim magyarból és történelemből, és ha jelentkezem mondjuk közgazdás képzésre, akkor kapok a magyarért is 50 plusz pontot az emelt miatt, vagy csak a töriért?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ott ugye töri és matek a követelmény, a töriért biztos adnak pluszt, matekból nem tudok emelt szinten érettségizni, de ha magyarból megy akkor aért adnak?
2012. febr. 7. 06:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindkettőért kaphatsz, és így elvileg megvan a 100 többletpont. De azért ez nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik: csak akkor kapod meg a pluszpontot, ha mindkét érettségidet beleszámítják a felvételi pontodba. Márpedig emelt szintű magyarból könnyű olyat írni, hogy jobban megérje inkább a matekot számítani például.
2012. febr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag akkor kapsz emelt szintű érettségiért pluszpontot, ha az adott tárgyat az adott szakon elfogadják. Nézd meg felvi.hu-n, hogy milyen tárgyakat fogadnak el arra a szakra amit te kinéztél. Viszont én úgy tudom, hogy közgázos szakokra a magyar érettségit nem fogadják el. Matek, töri, idegen nyelv , ezeket szokták, de tényleg nézd meg.
2012. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!