Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyszerre alkalmazott...

Lehet egyszerre alkalmazott és kísérleti fizika szakra is jelentkezni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 21:31
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Magyarországon a felsőoktatásban a fizika képzések egységesek: azaz van egy egységes fizika alapszak, illetve fizikus mesterképzés. Ezen belül lehet szakirány(oka)t választani, amik képzés és egyetemfüggők.

A kísérleti és az alkalmazott fizika elég hasonló jelentéstartalommal bír (nem lehet, hogy elméleti szakirányt akartál írni?), én csak alkalmazott fizika szakirányról hallottam.

A képzés alatt természetesen lehetőséged van párhuzamosan több szakirányt elvégezni, de ez azt jelenti, hogy külön fel kell venni a megfelelő szakos tárgyakat és külön záró/államvizsgázni kell (+ külön szak/diplomadolgozatot kell írni, de ebben azért nem vagyok biztos).

Ismerek olyanokat, akik két szakirányt végeztek mesterképzésen, de ez nem egyszerű (több órád lesz, és feltehetőleg emiatt a képzési időd is elhúzódik).

2013. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, hogy válaszoltál :) Sajnos egyáltalán nem voltam tisztában a helyzettel, szóval az, hogy elméleti, vagy kísérleti,... nem igazán tudtam, hogyan írjam akkor :D


Azt hittem, hogy a kettő eléggé szétválasztott, már alapszakon is, és nem a szakirányválasztásnál válik ketté egy csöppet.


Őszintén szólva ráadásul nem tanulni szeretnék :$ Igazából írok egy regényt, ahol a főszereplő fizika szakos hallgató, és mindenhonnan gyűjtöm az infót, hogy ne írjak véletlenül se hülyeséget :)

2013. febr. 6. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!