Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tennem? Szülésznő...

Mit kell tennem? Szülésznő vagy védőnő szeretnék lenni!

Figyelt kérdés

Sajnos az érettségimmel és az informatikai végzettségemmel(OKJ) nem találok munkát, ezért úgy döntöttem tovább tanulok.

Ami nagyon érdekel az a szülésznő és a védőnői szakma vagy esetleg még olyan szak amivel óvodában és bölcsődében is ellehet helyezkedni.

3 éve érettségiztem jó eredményekkel(4) azután végeztem egy gazd.infos tanfolyamot.

Heves megyében élek, vannak a megyében ilyen tovább tanulási lehetőségek?

De persze megfelel távolabbi képzés is.

Mi a teendőm hogy el tudjak indulni ezen az úton?

Teljesen analfabéta vagyok a továbbtanuláshoz szükséges dolgokhoz. A környezetemben sincs ilyen személy akitől segítséget kérhetnék.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 8. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
egészségügyi főiskola
2012. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezalatt azt érted, hogy felvételizzek egy fősulira.

Na és azt hogyan? A párommal élek ő sem tudd segíteni mert nem jártas ilyen ügyekben.

Kit kell keresnem akár egy jelentkezési lapért?

Nem kell újra érettségiznem, mert valahol azt olvastam elévülnek egy idő után az érettségi jegyek?

Bocs de tényleg nagyon hülye vagyok ehhez az egészhez!

2012. febr. 8. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy eü főiskolát,ahova járnál, és ott érdeklődj. Ott biztosan többet megtudsz.
2012. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, oda kéne jelentkezned... Bemész a titkárságra és ott elmondod, hogy szeretnél oda járni és mi annak a feltétele. Elmondod, hogy szeretnél felvilágosítást.
2012. febr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A felvi.hu oldalt javaslom megtekinteni. Ott megtalálod az összes egyetemet, fősulit ami van az országban, illetőleg megnézheted, hogy Heves megyében van e ilyen kar. Valamilyen egészségtudományi kar néven futó dolgot kéne keresned. Ott mindent megtalálsz a felvételi követelményekről, illetve hogy milyen tárgyakat fogadnak el a felvételihez. Épp most van egyébként a felvételi a felsőoktatásban, tehát mihamarabb dönts, ha szeptemberben már kezdeni szeretnél. Az e-felvételivel tudsz interneten is jelentkezni, az egy olyan program, amit nem lehet elrontani (főleg mivel ,ha valami hibás, akkor nem is engedd tovább lépni a rendszer). Hajrá!
2012. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szülésznő szakon végeztem a DE-EK-n .

4 éves képzés. De ha jól tudom van még OKJ-s képzése is a szülésznőnek.

2012. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!