Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök szak: Bme vagy...

Vegyészmérnök szak: Bme vagy Pannon egyetem?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek és érdekelne, hogy melyik egyetemre érdemesebb menni a diploma értéke, az ösztöndíjak, a kutatási lehetőségek és a tanárok szempontjából.

2012. febr. 12. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
mindkettő jó. én jártam két félévet szeszprémbe, de sajnos nem ment túl jól.
2012. febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mátyás3 ***** válasza:
Hát ha tényleg ez a szempont akkor tegyél magadnak egy szivességet és a BME-re menjél szerintem, bár rohadtnehéz, de a veszprémi is.
2012. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Silber ***** válasza:
65%

Én a PE-re járok, most diplomázom a széntechnológiai tanszéken. A statisztikák szerint a BME-re magasabb a pontszám, de nem feltétlen jelent jobbat. Én úgy látom hogy a BME-nek elterjedtebb a neve, de a PE jobb választás a vegyipari cégekkel való jó kapcsolata miatt. Ugyanúgy nagy a szelekció, és nem engednek a követelményekből akármit is terjesszenek a BME-elfogultak.

A tanárok mindkét intézményben jók, nívósak, elismert szakemberek. Nem is itt kell keresni a különbséget.

Mindkét intézmény nehéz, tanulás és szenvedések nélkül nem lehetséges elvégezni. Az én évfolyamom 74 emberrel kezdett, most (ugyanebből az énfolyamból) csak 14-15 ember tudott diplomatervet felvenni. A többiek csúsznak vagy kipotyogtak. Tehát elég nagy a morzsolódás.

Most jöjjön a PE előnye:

Igen jó a kapcsolata a vegyipari cégekkel. A MOL-csoport vezetője, TVK, tehát... A hazai (és nemzetközi) vegyipari cégek fejesei közül nagyon sokan itt végeztek, így szívesen invesztálnak. Jó példa a most felújított Ásványolaj- és Széntechnológiai Tanszék (MOL-tanszék). Komplett tanszékfelújítás, európai szintű laborokat szereltek fel, folyamatos megbízásokat kapnak, és minden ott végzett hallgató igen jó esélyekkel indul a MOLhoz (a tanszékvezető szerint a végzett hallgatók 80%-a előbb-utóbb a MOL-hoz kerül). Olyan dolgokkal foglalkoznak amely létfontosságú, és hatalmas összegeket mozgat meg: motorhajtóanyagok és kőolajipar. Az országban egyedül itt foglalkoznak kőolajiparral, méghozzá nemzetközi szinten. "Unikális" a képzés. A MOL székház a BME-től 5 percre található, és mégsem azt támogatja. Hanem a veszprémi PE-t. Valószínűleg nem véletlenül...

2012. febr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
BME. Elismertebb, így nyilván álláslehetőségek is jobbak.
2012. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Silber ***** válasza:
P.S.: A PE-n végzett embereket a MOL egy az egyben felszívja. Ha nekik jók, akárki másnak is megfelelnek.
2012. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mind a BME-nek, mind a PE-nek vannak jelentős ipari kapcsolatai. A BME-n végeztem, és évfolyamtársaim közül többen dolgoznak a MOL-nál, dolgoztak a Paksi Atomerőműben, de a szerves kémiai tanszékek a budapesti gyógyszergyárakkal is együttműködnek, kapcsolatot tartanak, pl. kihelyezett tanszékek vagy közös diplomázó hallgatók formájában. Minden tanszéknek van egy kialakult kapcsolatrendszere ipari szereplőkkel, és abban biztos vagyok, hogy mindkét egyetemen nemzetközileg elismertek az oktatók is. Nem tudsz rosszul választani.

Veszprémben kicsit az olajipar és folyamatmérnökség felé orientált az oktatás a BME-hez képest.

2013. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mindkettő jó. gyakorlatilag mindegy, melyikre mész. talán szeszprém kellemesebb város, mint bp. ennyi a különbség.
2013. júl. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!