Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszer mérnöki szak?...

Élelmiszer mérnöki szak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a választható felvételi tantárgyak közül melyiket érdemes választani? Tudom mik a lehetőségek (biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. egy idegen nyelv v. szakmai előkészítő tárgy), de például nem tudom kémia mennyire kell ehhez a képzéshez. Melyik tantárgy a fontosabb? Vagy mindegyikkel egységesen be leeht jutni csak a pontszám számít? És a másik kérdés, hogy a kémia mennyire része az egyetemnek? Tehát, hogy ha a kémiám gyenge, nem nagyon megy, akkor milyen esélyeim vannak az egyetemen.


A válaszokat előre is köszönöm.


2012. febr. 13. 22:40
 1/1 anonim ***** válasza:
A felvételi tárgyakat nem kell választani, azt a gép számolja ki neked. Ha az érdekel h miből érdemes érettségizned, én mindenképpen a kémiát mondanám, esetleg biológia. Gyenge kémiával én nem ajánlanám az élelmiszermérnökit, mivel nálunk a fő buktató tantárgy első évben a gépészet mellett a szerves és a szervetlen kémia... Nálunk a Corvinuson legalábbis sokan szívnak kémiából,(kb csoport fele) pedig a legtöbb embernek van belőle érettségije.
2012. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!