Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol nyelvű oktatás Corvinus...

Angol nyelvű oktatás Corvinus vs IBS?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, és lassan ideje leadnom a jelentkezésemet. A későbbiekben mindenképp külföldön szeretnék elhelyezkedni, de tanulmányaimat itthon kezdeném el, lehetőleg angol nyelven. Corvinuson gazdálkodási és menedzsment szakot vagy nemzetközi gazdálkodást, IBS-en ugyanezeket, illetve művészetmenedzsmentet jelölnék meg (ami számomra valahogy kevésbé "száraz"). Corvinusról azt hallottam hogy csapni való az angol nyelvű oktatás és egy kínszenvedés, IBS- ről pedig igen ellentmondásos véleményeket olvastam. Ráadásul tartok a sznob rétegtől, bár ez lehet hogy csak egy IBS sztereotípia. A diploma értékét tekintve szintén hallottam hideget-meleget. Melyik iskolát ajánljátok inkább?

2012. febr. 14. 18:19
 1/9 anonim válasza:

Az IBS inkább a gazdagoknak való, könnyebb bejutni, elég alacsony a határ, a Corvinuson még a fizetős is 400 körül mozog. Az IBS-t elvégezve mindenképp több kapcsolatra teszel majd szert, lehet, hogy emiatt könnyebb lesz elhelyezkedni, viszont az oktatás színvonala a Corvinuson szerintem jobb.

Bár ez csak egy vélemény.

2012. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is Corvinus felé hajlok.
2012. febr. 15. 22:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod kedves kérdező,hogy idén a Corvinus is majdnem annyit kér,mint az IBS,azaz 690ezer FT/félév.
2012. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3300 euro / szemeszter azért egy kicsit sokk.
2012. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt is tudni kell, hogy az Oxford Brookes University helyett a The University of Buckingham lesz szeptembertől a partnere az IBS-nek:

A sznobság többnyire sztereotípia, de melyik iskolában nincsenek sznobok?:)

Az angol képzési színvonal pedig kifogástalan!

[link]

2013. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mitől jobb a The University of Buckingham ???
2013. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A rangsorolásban van különbség. A University of Buckingham a The Guardian 120-as listáján a 16., a The Times minősítése szerint a 21. legjobb angol felsőoktatási intézmény. Valószínűleg ezért drágább egy félév, de az is fontos, hogy eddig 4 éves volt a képzés most pedig 3 lesz, szóval árban kb. hasonló a teljes képzés.
2013. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
érdemes megnézned, hogy legutóbb hány ponttal lehetett bekerülni Corvinuson az angol gazdmenre... gyakorlatilag bárki bekerülehtett. nem a pont számít, ezt kéne megérteni
2013. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ezzel nem leszólni akarom a Corvinust, mert persze, itthon a legjobb talán. De a pontszám nem tükrözi az iskola színvonalát
2013. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!