Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdász szakról...

Alkalmazott közgazdász szakról AKÁRMILYEN véleményt várok, vagy csak egy igen/nem?

Figyelt kérdés

BME-n jelölném az alkalmazott közgazászt. Szerintetek jó ötlet? (igen/nem)


Ha van időtök, kifejtenétek a véleményeteket? Milyen az oktatás színvonala? Nehéz a matek? Van ismerősötök aki ide jár? Mi a véleményetek a tanárokról?


2012. febr. 14. 21:20
 1/3 anonim válasza:
ELTE-s AK hallgató vagyok, ott tudom ajánlani a közgázt. BME-ről nem sokat hallottam, de a matek az elemző közgazdász szakokon mindenhol nehezebb, mint az üzletiken. Nem szükséges, hogy kimagasló tehetség legyél, de legyen affinitásod hozzá és ne idegenkedj tőle.
2012. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én BCE AK-s vagyok, és szerintem az egyik legjobb alapszak közgáz területen. Nálunk szinte bármilyen mesterszakra mehetsz vele, és a képzés színvonala is elég magas. Alapvetően a gazdaság működését tanuljuk, makroökonómia és statisztika (vagy később ökonometria) a két fő tantárgyunk, amit szinte végig tanulunk a 3 év alatt. A BME-s képzésről elég vegyes dolgokat hallottam, nekem azt mondták feleslegesen magasak a követelmények, és indokolatlanul szívatják a hallgatókat. De összességében nem rossz döntés. Ha nincs érzéked a matekhoz, akkor viszont ne ide gyere, mert szenvedni fogsz (nem kifejezetten a matek, mint tantárgy nehéz, de mindenhez kell, és lesznek azért húzós matekos tárgyak)
2012. febr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem éri meg annyian tanulnak közgazdásznak ,hogy az csak ó borzalom.
2012. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!