Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE alkalmazott közgazdaság...

ELTE alkalmazott közgazdaság mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

ha nem itt akkor hol?

Köszi a válaszokat


2012. febr. 10. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az ELTE nem valami nagy hírű közgazdász képzésben, eddig nem is tudtam, hogy van ott is.

Szerintem közgazdaságtudományi képzésben egyértelműen Corvinus, ott még pár állami hely is maradt erre.

2012. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi

én is gondoltam a BCE-re meg néztem a BME-t mert még ott is van alkalmazott közgazdaságtan és így találtam az ELTE-t és ott is magas volt a pont de én se halottam amúgy meg róla semmit.

2012. febr. 11. 12:00
 3/5 anonim válasza:

Bemásolom egy előző kérdésre a válaszom, mert ugyanaz a téma: ,,ELTE nem a közgáz képzéséről híres? Az ELTE-n csak egy szak van és az igen is híres arról, hogy jó. Én is ELTE-n tanulok alkalmazott közgázt és akinek mondtam és kicsit is követei a gazdasági életet az mind elismerően bólogatott :) Corvinussal az a baj, hogy megmaradt a régi "Közgáz" szinten. Tanáraik nem igazán képesek újítani, sokszor a könyv idősebb mint a diák. Nem mondom, hogy mindegyik tanárra igaz, de egy igen jelentős hányadukra sajnos. Magyarországon a gazdasági képzések csapnivalóak, nekünk viszonylag fiatal tanáraink vannak, akik mostanság PHD-ztek neves külföldi egyetemeken (Yale, Connecticut etc.) és teljesen új szemléletet hoznak a magyar közgazdasági képzésbe. Azokat a tankönyveket használjuk, mint a például a Harvardon(első évben fordításban, majd fokozatosan áttérve az angol szakirodalomra) , ezért lehet, hogy sokkal jobb arányban vesznek fel külföldi egyetemekre minket, mint másokat."

Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok.

2012. febr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Állami helyek tekintetében a Corvinus 75helyet kapott 8-9 szakra, az ELTE 15 helyett kapott 1 szakra. Corvinuson minimum 1000 emberre jut 75 hely, az ELTE-n 50 emberre jut 15 hely.
2012. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a segítségét sok pozitív dogot mondtál
2012. febr. 18. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!