Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy felsőfokú szakképzés...

Egy felsőfokú szakképzés tanéve hogy zajlik le?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy van szorgalmi- és vizsgaidőszak? És zárthelyiket is kell írni? Zárthelyiek milyen gyakran vannak? Be kell járni az órákra? Mennyivel lazább ez, mint az alapképzés? Sokat kell tanulni? Mennyire nehéz? (vendéglátó menedzser érdekel főleg)

18/L


2012. febr. 15. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne! Ja, amúgy szerintem akárhova jársz, ajánlott bejárni az órákra. :)
2012. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vendéglátó szakmenedzsert végeztem a BGF-en és főiskolai kereten belül elég húzós."Lazább" mint az alapképzés, viszont a ZH-kra sokat kell ugyanúgy tanulni és a számvitel ill. pénzügyi része elég nehéz.Egy félévben 2x van Zh időszak és minden félév végén vizsga.Gyakorlat is van, + nyári gyakszi is. (egyébként szart se ér a felsőfokó szakképzés) akárhol is csinálod meg. Vendéglátó szakmenedzserrel még pincérnek se vesznek fel, mert nem ad annyi gyakorlatot,valamint felsőbb beosztásba se mehetsz,mert diplomát kérnek. (eddig mindegyikünk így járt, aki odajárt) ugyanígy van a többi ff képzéssel is, elszarsz vele 2 évet,szal nem ajánlom.
2012. febr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
olyan FF szakképzésre kell menni, ami nem csak egy alapképzés megcsonkított változata, mert azzal tényleg nem lehet elhelyezkedni. Olyat válassz, ami nincs diplomás változatban, nagyon kevés az ilyen, de van.
2012. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerencsés helyzetben vagyok, mert családi vállalkozást vinnék tovább, és ahhoz elég ez a képzés is, így el tudok helyezkedni vele.
2012. febr. 22. 23:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Jah az akkor más, ha vendéglátó egységet akarsz működtetni illetve tovább vinni, ahhoz a vendéglátó szakmenedzser tökéletesen megfelel, de ahhoz felesleges főiskolán tanulnod, jobban jársz ha elmész egy szakiskolába (így kikerülöd a röghöz kötést, és jóval olcsóbban megúszod, főleg ha az első okj-s képzésed,mert az ingyenes + szakiskolában sokkal jobb a gyakszi, és amit nem értesz, azt elmaygarázzák)szal én ezt ajánlom :)
2012. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!