Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán beállítottsággal milyen...

Humán beállítottsággal milyen irányba érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, főleg a humán tárgyak érdekelnek (töri, irodalom, idegen nyelvek, egy nagyon picit a földrajz is, de annak is inkább a társadalom-földrajzi oldala...). Milyen szakra tudnék jelentkezni a felsőoktatásban, konkrétan milyen szakmákat tudtok ilyen érdeklődéssel javasolni? (Ami lehetőleg keresett is.)
2012. febr. 15. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Én nagyban hasonlítok rád, leírtak alapján pont ilyen vagyok...

Nem tudom milyen lehetőségek vannak, de lehet hogy az Egyetem elkerülése:D

De azért ha neked akad valami jó akkor hajrá!

2012. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 flashglobe válasza:

Humán beállítottsággal érdemes idegen nyelveket intenzíven tanulni. Tehát a bölcsészkart javasolom, angol-német, angol-francia szakot például.

Már a sikeres felvételihez is tudni kell a nyelvet közép szinten. Angol nyelvtudásod feljavításához egy intenzív tanfolyam hasznos lenne.

Nézd meg Language Solutions weboldalát, jól tanítanak és anyanyelvi tanáraik vannak.

[link]

2012. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, mit nevezünk humánnak. Nagyon sok dolog van, amit nem lehet besorolni az elég értelmetlen "humán/reál" felosztás szerint. A közgazdaságtan humán vagy reál? A pszichológia humán vagy reál?


Ha "humán beállítottság" alatt azt érted, hogy nem megy a matek, akkor menj jogásznak, közgázra valamilyen menedzsmentes szakirányra, vagy pl. pszichológusnak.

2012. febr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TheGunner válasza:
78%
Nemzeti Közszolgálati Egyetem igazgatásszervezés szakot javasolnám. Azon kevés humán szakok közé tartozik, aminek elvégzése után viszonylag könnyen el lehet helyezkedni. Társadalomtudományos, bölcsész végzettséggel általában nagyon nehéz képzettségedhez igazodó állást találni. Jogra, rendkívül magasak lesznek a ponthatárok, bejutni szinte lehetetlen.
2012. febr. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó régen írtam ki ezt a kérdést. :D Azóta közgáz hallgató lettem. Rá kellett jönnöm, hogy a matek tényleg csak hozzáállás kérdése.
2015. júl. 3. 17:13
 6/6 anonim válasza:
xd
2022. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!