Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a teendő ha elmentem egy...

Mi a teendő ha elmentem egy közgazdasági szakközépiskolába, de rájöttem hogy nem érdekel, és teljesen más irányba fordult az érdeklődésem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim mindig belémbeszélték hogy ha közgazdasági szakközépbe megyek azzal sokra vihetem, és mivel kicsi voltam még ahhoz hogy eldöntsem hova akarok menni, és ötletem sem volt rájuk hallgattam. Most se vagyok sokkal nagyobb, most vagyok másodikos ebben a suliban, de rájöttem hogy nem ide kellett volna jönnöm. Rendőr szeretnék majd lenni vagy a vám- és pénzügyőrségnél szeretnék majd dolgozni a későbbiekben, és úgy érzem ha itt maradok elvesztegetem az éveket. Jó tanuló vagyok 4,5-ös átlaggal. A kérdésem tehát az lenne, hogy mik a lehetőségeim? Átvennének-e egy ilyenfajta szakközépiskolába anélkül hogy elveszteném ezt a két évet?

A segítséget előre is nagyon köszönöm :)


2012. febr. 20. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha leérettségiztél jelentkezhetsz rendőr szakközépbe ami van Pesten, Szegeden és Miskolcon vagy érettségi után a rendőrtiszti főiskolát is választhatod
2012. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg kellene próbálnod átmenni egy rendészeti szakközépbe, biztos átvesznek vhogy. Szerintem ne vesztegesd az idődet még 2 évig. Viszont ha mégse vesznek át (amit kétlek), akkor még érettségi után van lehetőséged rendészeti fősulira menni, ahogy az előző is írta. Viszont addig is gyúrj rá a tesire. Egyébként részben én is így voltam mint te.. Én is 8.-ban a szüleimre hallgattam suliválasztáskor és eléggé megbántam. Mondjuk én végül maradtam, mert csak sima gimiről volt szó.
2012. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól még nyugodtan jelentkezhet rendészeti egyetemre/főiskolára, csak arra figyelj, hogy az ott előfeltételnek támasztott érettségi tantárgyakból jól teljesíts. Én pl. közgazdasági SZKI-ból mentem bölcsészkarra.
2012. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!