Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnökin a matek...

Villamosmérnökin a matek sokkal nehezebb, mint a gépészmérnökin? És a Proginfón és a mérnökinfón még nehezebb?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ha jól tudom nálunk (bme) a villanyosok 4 félév matekot tanulnak, a gépészek csak 3-t (bsc). én személy szerint nem találtam nehéznek a gépész matekot, de állítólag ez is a nehezebbek között van az egyetemen belül. gondolom a villamosmérnököknek egy fokkal nehezebb lehet (hallomásból), de ez gondolom tanár függő is. alapvetően annyira számottevő különbség nincs, h ha az egyik jól menne, akkor a másik sehogy.

a többi kettőről fogalmam sincs

2012. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A villanyos és a gépész matek teljesen egyforma (persze ami közös), tematika szerint nézve.Ettől nem hinném hogy eltérnének, de villanyon van valszám és számítástudomány is.

Mérnökinfón 2 analízis, 2 számításelmélet és 1 valszám van.

Ott az analízis több kredit mint gépészkaron, de nem nehezebb csak annyival hogy zh-n van 1-2 kisebb bizonyítás is, a feladatok viszont nem vészesek, sőt talán könnyebbek is, de persze a tematika nem teljesen egyezik. Az infósoknak a számításelmélet a nagyobb akadály. (BME)

2012. febr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én úgy láttam nálunk (ÓE-Kandó), hogy a matekkal csak azok szenvedtek, akik rossz alapokkal jöttek középiskolából, sztem ez igaz mindegyikre. Ha az alapok jók, van kitartásod, meg tudod csinálni.
2012. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!