Elektronikai technikus, mechatronikai technikus vagy gépésztechnikus?

Figyelt kérdés
Ha lehet,indokot is írjatok és sorrendet is.Megy a zöld kéz.

2012. febr. 21. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Elektronikai technikus mint neve is utal rá elektronikai részegységeket és elektromos berendezéseket üzemeltet, kezel, korlátozott mértékben javít, forraszt, méréseket végez, hibadiagnosztikát végez tehát villamos elektromos területen járatos.


Tudnod kell, hogy nem ugyanaz egy gépeket kezelni, használni.. nem ugyanaz gépeket beállítani, üzemeltetni, kismértékben javítani.. és nem ugyan az gépeket, gépsorokat karbantartani, javítani..

Ha kitanulod mondjuk a gépipari számítástechnikai technikus szakmát,gépésztechnikust, akkor a gépek beállítása és üzemeltetés lesz a fő feladatod és kezelni is tudnod kell a gépet, gépsort.. stb. Ismerned kell a gépészet minden részletét.


De ha karbantartani is akarod,a gépeket, gépsorokat, akkor inkább mechatronikai szerelő, vagy mechatronikai technikus, vagy m.műszerész pálya ami érdekelhet. Több dologhoz fogsz érteni mivel a mechatronikai szakembernek értenie kell a gépészethez, villamossághoz és egyre inkább az ipari informatikához is, persze összetettebb sokkal és nehezebb is.. de valamit valamiért.

Nálam a mechatronika áll az első helyen ez a legnehezebb és legjobb szerintem. A gépészet és az elektrotechnikai technikus holtversenyben a második helyen.. kinek melyik terület jön be jobban.. ha igazán kitanulod az elktro picivel nehezebb tud lenni ha túlságosan belemélyedsz :)

2012. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Írok még egy példát:

Én mechatronikai műszerészként javítok olyan gépsort, melyet a főnök a laptopjáról felügyel"irányít", ipari hálózaton keresztül, rákapcsolódva egy elektronikus vezérlésre, mely pneumatikus egységeken át vezérel egy hidraulikus gépet, rengeteg érzékelővel... futószalaggal, motorokkal.. és sorolhatnám. Ha bármi elromlik egy személyben meg kell tudnom javítani(hozzáteszem magas áramú szereléshez villanyszerelő végzettség is kell! már egy 230V-os villanymotor bekötéséhez is hivatalosan).

De például a szomszéd üzemben külön villanyszerelő, külön alacsony áramú szerelő(elektrotechnikus), és külön gépész karbantartókat alkalmaznak...

2012. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!