Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ipari termék- és formatervező...

Bumbum kérdése:

Ipari termék- és formatervező mérnöki szakra mennyire durva a rajz alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés
mennyire szigorúan értékelnek? Előző évek feladatleírásait meg lehet találni valahol?
2012. febr. 22. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
eléggé szigorúan értékelnek, mert ugye ez a lényege az egésznek:) ne kérdezd h konkrétan mennyire, mert én nem jelentkeztem erre
2012. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nasu válasza:
100%

Én fél évet készültem rá a rajz tanárommal, nem jártam fel Pestre az előkészítőre és felvettek a BME-re. Habár elég nagy mázlim lehetett, mivel a csoporttársaim nagy része előkészítős volt, mint utólag kiderült.

Ennek ellenére szerintem nem olyan durva a vizsga. :) Két rajzot kell majd csinálni, egy tónusos és egy vonalas rajzot, mindkettőre két-két óra lesz. A vonalasnál végülis eléd tesznek rácsos testeket. Ami a buktatója a dolognak, hogy sok az elipszis, pontosabban a félkör, azt nem árt gyakorolni, mert úgy láttam, hogy sokan ezen véreztek el.

A tónusos rajznál lesz henger is, meg szék. (Én nem is tudtam, hogy lesz szék, szóval eléggé meglepett:D). Drapéria azonban nem volt.


Én anno beadtam az Óbudaira is a jelentkezést, ott is voltam vizsgázni. Na oda ha van egy kis rajztehetséged, akkor tuti felvesznek. :) Habár a vizsga sokkal nehezebb, mint a BME-n, de ezerszer könnyebb bejutni. :) Akárkit kérdeztem azok közül akik voltak vizsgázni, mind bejutottak (bár lehet csak a megfelelő emberekkel beszéltem).

Ott is vonalas meg tónusos rajz van, csak alig van idő rájuk. Az első rajzra azt hiszem fél óra volt, a másodikra másfél. A vonalas még nem is volt annyira durva, de a másodikban voltak érdekes dolgok, a téglatesteken kívül pl kúp, drapéria, zsíros bödön, fazék meg hasonló dolgok. :D És az egész egy pódiumon volt, amit szintén bele kellett rajzolni. Bár oké, nem kellett mindent lerajzolni, csak egy részletet ki kellett választani, szerintem még így is nehéz volt másfél óra alatt befejezni. Én kész se lettem, kb egyikkel sem....

De amint írtam nem kell megijedni, tényleg egyszerű bejutni ide, ha mindenféleképpen erre a szakra szeretnél jönni. :)


Amúgy ha felvesznek mindkét helyre, akkor fontold meg alaposan a döntésed. A BME-n ez a szak erősen műszaki jellegű, nem is csoda, hogy a gépész karon van. Ha a reál tárgyak nem mennek, akkor eléggé sokat fogsz szenvedni az elején. (Később választhatsz olyan szakirányt, ami inkább művészi és nem műszaki jellegű). De talán hosszabb távon jobb meg nagyobb szó, ha BME-s diplomád van.

Az Óbudain az egész inkább átmegy a környezetkultúra irányába, tehát lakberendezősebb a dolog, ahogy észrevettem. Ott foglalkoznak ruhatervezéssel is stb.


Nos nálunk nem tudom mennyire fogunk ebbe az irányba elmenni (mégcsak a második félévet csinálom), de az biztos, hogy sok irányba el lehet indulni, ahogy a szakdolgozatokat figyeltem. Gépektől kezdve konyhabútoron keresztül sok mindent láttam már. :) Habár mi textillel nem hiszem, hogy sokat fogunk foglalkozni.


No ennyit tudok, a többi suliról nincs információm. Vagyis a miskolcit annyira nem ajánlják, most néztem meg amúgy. Az is ilyen műszakisabbnak tűnik, de nem tudom. Hasonló az órarendjük, mint nekünk, de nem olyan szerteágazó.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj még. :)

2012. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem Nasu-hoz lenne egy kérdésem: A BME formatervezői szakán inkább műszaki dolgokkal foglalkoztok és télleg a termékek belsejének megtervezésén van a nagyobb hangsúly, mintsem a külsőn?
2012. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nasu válasza:

Foglalkozunk mindkét részével, hisz a termékednek működnie is kell meg esztétikusnak is kell lennie.:) Sok a rajzos, kreatív tárgy, de nem véletlenül Műszaki egyetem, itt azért megkövetelik tőled a műszaki dolgokat is keményen, már most az első évben volt műszaki rajz, CAD modellezés, mechanika, matek stb... Ha nem vagy reál beállítottságú akkor felesleges idejönnöd, mert az első körben elvérzel. Viszont ha meg csak a műszaki része érdekel, akkor inkább a gépészmérnöki szakot ajánlom, mert mi nem tanuljuk ezeket olyan szinten, mint ők. Magadat kell képezni, ha igazi mérnök akarsz lenni. :)

A mi szakunkra igazából azt mondják, hogy mi tanulunk mindent, csak semmiből sem eleget, a végén majd nem tudunk elhelyezkedni. Ez igazából hülyeség, mert rajtad áll, hogy mennyire teszed magad oda és mennyire veszed komolyan a jövődet. Nyilvánvaló, hogyha úgy állsz hozzá, hogy lesz*rod meg nem érdekel, akkor nem is lesz belőled semmi. Én rengeteg lehetőséget látok, rengeteg irányba el lehet indulni, csak akarni kell. Na de elég ebből, nem akarom megváltani a világot meg sokan úgyis csak húzzák a szájukat ezt olvasva. xD Csak gondoltam leírom a gondolataim. Bocsi amúgy, hogy most válaszolok, de most láttam :O Nem is jelezte nekem ez a cucc...

2012. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!