Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minden első OKJ-s képzés...

Minden első OKJ-s képzés ingyen van? Melyik fodrász tanfolyam érné meg?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11-es, és szeretnék elmenni még a fősuli előtt, egy OKJ-s fodrász képzésre, de nem tudom melyik az, ami megérné, és igaz, hogy MINDEN első OKJ-s képzés ingyen van ?
2012. febr. 22. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

az első szakmád az állam állja, de hallottam olyan helyről is, ahol olyan szegény az iskola, hogy fizetni kell

amúgy a fodrászat ilyen szempontból szerintem megint speciális, mert rendben, hogy az elmélet ingyen van, de kozmetikusnál, fogtechnikusnál ki kell választanod a mentorod és neki meg fizetni kell, kivéve ha kapcsolat alapján mégsem kell....

de fodrásznál nem tudom hogyan van, ha van egy fiatal fodrász ismerősöd, akkor nála érdemes kérdezősködni ezután :)

de igen, minden első okj-s képzés ingyen van, meg van hirdetve egy adott létszám és úgy

2012. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első papírod ingyen van. Én úgy tudom, ha OKJ-t csináltál, akkor egyetemre csak fizetősre mehetsz, ha pedig lediplomáztál és utána mennél OKJ-ra akkor az OKJ-ért kell fizetni. Szóval csak az első papírod van ingyen.
2012. febr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez nem igaz! én felhívtam az oh-t, és úgy van, hogy az 1.szakma ingyenes, de a diploma az diploma, az nem szakma úgymond.. a szakma az pl. a kozmetikus stb. szóval lehet egy fszed, meg egy diplomád is államilag támogatottan.
2012. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Minden első okj képzés ingyen van, 23 év alatt. A diploma az külön kategória, attól még járhatsz fősulira, egyetemre ingyen, hogy van egy okj-d.


Én ezt tudom javasolni, én is sokat keresgéltem, és itt jelentkeztem: [link]


Már ha Pesten szeretnél tanulni...

2012. jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!