Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit ér a mérnök informatik...

Mennyit ér a mérnök informatikus diploma?

Figyelt kérdés
A bátyám el van szállva magától, mert mérnök informatikusnak tanul. Állandóan henceg és stresszel, hogy csak a papírja legyen meg és biztos lesz a jövője, sosem lesz szegény, meg hogy neki jaj de jó lesz stb. Nekem csak érettségim van, és sok állásinterjú a hátam mögött. Eddig minden interjún szinte csak diplomásokkal találkoztam. Volt mérnök, közgazdász stb. Nem vagyok rá irigy, hiszen én döntöttem így, de úgy veszem észre, hogy a diplomások is tolonganak a "kisebb kaliberű" állásokért, illetve a mérnök inf. divatszak lett, ergó túljelentkezés van. Ha meg is lesz a diplomája, nem gondolom, hogy szakmán belül el tud helyezkedni.

2012. febr. 24. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Önmagában WC papír, mert informatikát magyar egyetemen nem oktatnak, csak valami hasonlót, a képzés színvonala a béka segge alatt, azt hiszik, hogy ha villanytanból megszórják a népet, attól színvonalasabb lesz, pedig nem. Viszont aki emellett hobbiból és később szakmai gyakorlaton komoly tudást tud összeszedni, annak lehet, hogy előnyös, ha ott van a diploma. Én programtervező informatikus szakon végeztem, és már az első évben láttam, hogy felejtős, de szülői nyomásra végül elvégeztem. Sehol, egyetlen helyen sem nézték, hogy van-e diplomám, csak szakmai tudásra kíváncsiak, amit meg az egyetemen nem szereztem, csak máshonnan.
2012. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van ott villamosságtan, fizika, közgáz, problémamegoldás és stb, csakhogy megemlítsek pár dolgot. Ezek félévente vannak és jó vastag könyveket darálnak. Szerintem értelmetlen másról tanulni.
2012. febr. 24. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Értelmetlen másról tanulni? Amiket felsoroltál, azok mérnöki tárgyak, de ebben sehol nincs semmi informatika. A programozást például sehol sem tanítják meg rendesen.
2012. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
egyik haverom 2 éve végzett és most 600.000 HUF-ot keres, no comment, tényleg mérnök kell az országnak, így utólag lehet h nem jogra kellett volna jönnöm
2012. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4:

Igen, vannak ilyenek, de abban biztos lehetsz, hogy a tudását nem az egyetemen szerezte. Villamosmérnökök és gépészmérnökök egyébként keresettebbek.

2012. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ez lehet "divatszak" lett, de ez nem olyan büfé divatszak... hiába kerülnek be, fele sem végzi el, főleg az ELTE prog.inf.ről tudom ezt.....
2012. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

# 2/6


Igen, értelmetlennek tartom mérnök infós iskolában közgazdaságtant, probléma megoldást és egyebet tanulni. Ha programozás lenne túlnyomó részt, akkor az lenne a jó, de mindenféle baromságot oktatnak olyan kis szinten, hogy felesleges az egész, mert amúgy is elfelejti, illetve nem tanul meg annyit, amennyi hasznos lenne.

2012. febr. 25. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!