Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre, jegyzeteléshez...

Egyetemre, jegyzeteléshez milyen laptopot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Én Macbook pro-t vagy air-t szeretnék, de valami olcsóbb megoldás is szóba jöhet, és nem is nagyon akarom, hogy ki "kinézzenek" az apple miatt. Gondolkoztam a kissebb méretű netbookokon, csak szerintem azok nem használhatók túl sok dologra, jegyzeteléshez pedig kényelmetlen a billentyűzet.
2012. febr. 25. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen mindegy, milyen laptopod van, a legalapabb noname 90 ezer forintos darabon is elfut a word, amibe jegyzetelni tudsz. Ha valami műszaki szakra mész, akkor fölösleges jegyzetelésre laptopot használni, mert mire egy képletet érthetően bepötyögsz már rég elmondott három másik fejezetet a tanár.

Őszintén szólva szerintem a macbookok baromira nem érik meg az árukat. Csak azért mert apple, kb a duplájába kerülnek, mint a hasonló tudású, más márkájú gépek.

Netbookot nem vennék, ha nincs rendes laptopod, vagy számítógéped, mert netbookon intézni mindent, azért kényelmetlen.

2012. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
egy "mezei" laptop bőven megfelel. ha nem használsz nagy teljesítmény szükségletű alkalmazásokat, akkor felesleges drágát venni.
2012. febr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha játszani meg letölteni meg mifenét is akarsz rajta, akkor megérheti drágább laptopot venni, de a macbookok aránytalanul drágák és feleslegesek. Bár a Corvinus totál tele van velük. Hihetetlen. Amúgy az a gond a laptopon való jegyzeteléssel, hogy ha pl bent vagy 9től 6ig, jobb esetben is 3 óra alatt lemerül az aksi. én is túlspiláztam a dolgot, mielőtt idejöttem. tökéletesen megfelel egy nagyalakú füzet, nem spirál, mert azt nem cipelünk. :D és így kb két grammos súllyal totál elvagy. Ahol laksz, ott persze kell egy laptop, szinte alapkövetelmény, de az egyetemen csak ellopják.
2012. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Asus EEE PC-k tökéletesen megfelelnek, netre és jegyzetelésre, ha mást nem akarsz. meg 1-2 unaloműző stratégiai játék, régebbi klasszikusok, hosszú vonatutakra :) Arra tökéletes. Nekem egy HP Mini 110-em van, az 80ezer forint,telepített Windows Starterrel, 1,6Ghz proci, 512 Mb RAM, 32-bites Win 7 Starter, 250 GB Merevlemez filmnek meg zenének épp elég. Nekem tökéletes. Ja, és az aksi 7-9 órát bír. 80-10ezer körül kapsz ilyet, de a füzet akkor is kötelező, nem leszel meg nélküle
2012. márc. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tök jól néz ki, mikor mindenkinél laptop van az előadókban az amcsi filmekben, de a valóság azért nem ilyen. Nálunk is felbukkan 3-4 laptop, de a gazdáik vagy alszanak, vagy játszanak az óra alatt. Hidd el, jegyzetelésre nincs jobb egy A4-es füzetnél. Szóval ilyen célból felesleges notebookot venni. Jobbesetben a laptopodon amúgy is meg lesz mindenféle előadásdia meg jegyzet (könyv), jó ha az embernek van valami "kézzel fogható" jegyzete is, amit bárhol elővehet és átismételhet.
2012. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
másik megoldás, hogy androidos telefonhoz iphonehoz vagy ipadhoz vásárolsz egy apple wireless keyboardot. (bluetooth)és a képleteket külön papírra rajzolod le.
2013. febr. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!