Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Értelmes/sokat mondó/oktató/el...

Értelmes/sokat mondó/oktató/elgondolkodtató filmek?

Figyelt kérdés

Címeket gyűjtök akár dokumentumfilm, akár "kitalált" film, akár történelmi, akár földrajzi vagy bármi filmekről amiből tanulni lehet, okosodni vagy simán elgondolkodni a nagyon lényeges mondanivalóján. Nagy szükségem lenne rá, ezért örülnék ha felállítanátok ilyen listákat amik szerintetek ide tartoznak ebbe a "kategóriákba".


(Tipp: Forrest Gumptól kezdve a Bolygónk a Földig szerintem mindkettőből rengeteget lehet tanulni, ezzel a példával arra céloztam hogy nem kizárólag dokumentumfilmekre pályázok)


Remélem egy igencsak felkapott kis téma kerekedik ide több oldallal, szeretném ha nem csak én, de utánam még rengeteg ember élvezhetné az itt összegyűjtött kis kedvenceket.


2012. febr. 29. 00:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen egy cseppet eltértünk az okosodó filmektől
2012. márc. 1. 00:34
 12/19 anonim ***** válasza:
Én speciel egyáltalán nem a kedvenc filmjeimet írtam le, sőt mindhármat etika órán néztük meg oktató jelleggel. De mindenki gondoljon amit akar, mindenesetre aki a Holt költők társaságában nem látja az értelmet, az ne akarjon ilyen típusú filmeket keresni, mert nem fog találni...
2012. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Roni123 válasza:
keith
2013. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

"szeretném ha nem csak én, de utánam még rengeteg ember élvezhetné az itt összegyűjtött kis kedvenceket." 2 éve írtad és MOST sokat segítettél :)

köszönöm:)

2014. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Talán a válaszok közt nem láttam, ami nagyon csak meglepő:

- Amerikai szépség


Ha ezt valaki úgy megnézi, hogy utána nem gondolkozik el az életén, azzal komoly gondok vannak :)

2014. márc. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Fruzsi:)016 válasza:

Engem elgondolkodtatott a

-Testvérek c. film (Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal, Natalie Portman)

-Fekete hattyú

-50/50

-A segítség

2014. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Fruzsi:)016 válasza:
és az Emlékezz rám c. film is ilyen
2014. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 MR. AT válasza:

Mr.Nobody

Életrevalók

Szex és halál kezdőknek

Most kapásból ez a három :)

2014. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
V, mint vérbosszú szerintem ez a film is nagyon elgondolkodtató
2014. aug. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!