Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen szak a...

Szerintetek milyen szak a megfelelő? - tovább lent.

Figyelt kérdés

Igazság szerint nagyon értek a magyarhoz, a többi tárgyból sem vagyok rossz, de inkább csak érdekelnek. Kémia és matek, ami még úgy nem rossz.

Arra lennék kíváncsi, bevállalható-e a vegyészmérnöki négyes kémiával és matekkal vagy inkább nézzek valami humánosabb szakot? És melyik humán szakmákból lehet megélni?


Köszönöm a válaszokat! ^^


2012. márc. 1. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a "megélés" a fő szempont, akkor a vegyészmérnököt válaszd, azzal biztosan lesz jól fizető munkád. Humán szakmákkal csak a magyar vagy töri tanárival lesz biztosan állásod, ami meg jóval kevesebbet fizet mint a vegyészmérnök. De persze neked kell eldöntened hogy melyikkel szeretnél életed végéig foglalkozni, nem csak a pénz az első számú szempont:)
2012. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyelvekkel hogyan állsz? Mert az is elég fontos, manapság a munkaadók, "a tök mindegy milyen diplomája van" szinten állnak a dolgokhoz, csak beszéljen 1-2 idegen nyelven.
2012. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
apám most a közelmúltban vett fel 50 embert az egyik magyar informatikai háttérintézményben,és megcáfolnálak. Ha tud 3 nyelvet,de nem ért ahhoz (vagy nem annyira) ami az elvárás,akkor rögtön kiejtik. Az egyik legzsírosabb állásba egy diszlexiás,diszgráfiás férfit vett vel,aki nem tudott le nyelvvizsgázni (a disgráfia,diszlexia miatt) ,azonban felhasználói szinten értett az oracle-höz,ezért Őt vette fel,és nem bánta meg. Tehát ha Te valóban jó vagy abban,amire vállalkoztál,akkor nyelvvizsga nélkül sem lesz nagy baj,bár tény,hogy előny,de a nem léte nem kizáró ok.
2012. márc. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szeretem a nyelveket, kéttannyelvű suliba járok, felsőfokú angol biztosan meglesz, francia középfokúra gyúrok éppen. de köszönöm az eddigi válaszokat. : )
2012. ápr. 21. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam, mint te, mielőtt felvételiztem. A magyart meg mindenféle humán tárgyat kiráztam a kisujjamból, ezeken kívül a biológia volt még a nagy kedvencem, pszichológia szakra készültem, de utolsó évben meggondoltam magam, elment a kedvem az egésztől, a humán tárgyakkal meg nem akartam tovább foglalkozni, mert nem jelentettek kihívást, engem meg csak az tud motiválni... (persze tudom, hogy egyetemi szinten biztos kihívást jelentenének ezek a tárgyak is, de már nem vonzott).

Ekkor kezdtem kicsit elgondolkozni, hogy akkor mi is legyen. A matekot mindig is szerettem, bár néha előfordult, hogy négyes és ötös közt ingáztam, kb felváltva... de attól még szerettem, szóval a mérnöki szakokban kezdtem gondolkozni. És mivel a biológiához még a kémia állt legközelebb, vegyészmérnököt választottam, úgy gondoltam azt is tudnám szeretni (9. és 10ben szerettem is, csak utána ugye nem volt...), aztán utolsó évben bejártam már kémia faktra (ezt javasolnám neked is), a tanár mondjuk megértő volt, tudta, hogy nagyon le vagyok maradva, adott külön feladatokat, volt, hogy tőlem mást kérdezett, mivel nem voltam egy szinten a többiekkel... és hogy őszinte legyek nem is tanultam már itt sok új dolgot, mivel egyfolytában csak számonkérések voltak, konkrét tanítás és magyarázat már nem...

Én itt egyetemen értettem meg a kémiát, és itt szerettem meg. Persze nagy előny, ha valaki már régebb óta foglalkozik a kémiával és egy erős tudással érkezik ide, de anélkül is fel lehet venni a versenyt a többiekkel, akarat kérdése. És a matek is jól megy, sokkal jobban szeretem, mint a gimis matekot, és jobban is megy.

Úgyhogy, ha van hozzá kedved, akkor szerintem belevághatsz így is, csak figyelj rá,hogy a kezdetektől kezdj el tanulni, mert különben akár emelt kémiával, akár kémia érettségi nélkül jön ide bárki, ha nem tanulsz időben, meg fogsz bukni a fő tárgyakból... vannak olyan csoporttársaim, akik már negyedszer vettek fel most ebben a félévben egy első féléves tárgyat, és ez azért elég durva csúszás lesz majd nekik (de hozzátenném, nem is igazán készülnek semmire, alig tanulnak, szóval aki így áll hozzá és nem túl penge ezekből a tárgyakból, nem sok esélye van... :D)

2012. ápr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!