Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK Biológia szakos diák...

ELTE TTK Biológia szakos diák kerestetik! Le tudná írni nekem egy a szempontoknak megfelelő, vagy ilyen diákot (vagy nem rég végzőt) ismerő személy, hogy milyen ez a szak, mennyi az ösztöndíj?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

A tanulmányi ösztöndíj elsősorban azon alapszik, hogy az adott tárgyból az évfolyam milyen eredményt ér el, és persze hány kredit az adott tárgy. Én eddig egy félév kivételével mindig kaptam tanulmányi ösztöndíjat. 2-ért kb 100 ft-ot, 5-ért kb 6-7-800-ot lehet kapni, ezzel kell számolni, és a minimum amit el kell érni 6000 Ft, ha ez alatt jön ki az összeg, akkor semmit nem kapsz. Azonban, ha megvan ez az összeg, akkor még rájön az, amit azok nem kapnak meg, akik 6000 Ft alatt vannak, így az összeg kb 9000 Ft lesz minimum. Én 4 egészes átlaggal kaptam eddig 10 000 Ft-ot havonta. Van még ezen felül szociális ösztöndíj, ami kb 8000-23800 Ft között változik, ha van 2 tanuló testvéred, akkor megkapod már a 23800 Ft-ot.

A szak, hát mit is mondjak. Én mondjuk tanárnak készülök, de rengetek átfedés van a biológusokkal, akikkel közösen vagyok. Nehéz a szak, az egyik legnehezebb a ttk-n. Itt örül az ember, ha megcsinál 20-25-30 kreditet egy félév alatt, iszonyat sokat kell tanulni 1 kreditért. Ami főleg nehéz az az állattan. A tananyag nehézségén kívül ami még döntő tényező a szerencse. Nagyon nem érdekel sok oktatót, hogy mik a szabályok. Simán megbuktatnak 90% felett,(ami nem szabályos), kevesebb a vizsgaidőpont, a hely stb. Hiába tanulod meg az anyagot vért izzadva, ha nem vagy szimpatikus, egyszerűen nem mész át. Sok múlik azon, hogy kihez kerülsz szóbelin, ha több tanár is van. Ami még egyik kedvenc elfoglaltságuk a beugró íratása. Így már a szóbeli előtt kiszórnak 60-70-80%-ot sajnos.Ami még fontos, hogy egyedül itt nem törölték el az országban a szigorlatokat sajnos, ez is szóró tényező. 1-2 év csúszás simán elő fog fordulni:(

2009. máj. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

megerősítem az előttem szólót, és még hozzátenném azt, hogy volt olyan tanár, aki utóvizsgára kiírt 80 helyet, kb 120-an jelentkeztek volna, és úgy kellett neki könyörögni, hogy ugyan írjon már ki még egy utóvizsgát, mert van néhány ember aki még csak 1szer vizsgázott, de hivatalosan joga van utóvizsgához....nehéz küzdelem volt, ahogy hallottam, de végül is kiírta a másik vizsgát is

a biológus-tanoncokat különösen szeretik szivatni...

2009. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez nem túl bíztató.. :( És a biológus karon belül merre lehet továbbmenni?? Úgy értem, milyen biológus lehetek, az ELTE-n?
2009. máj. 18. 09:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Etológus, mikrobiológus, tanár, ökológus, evolúcióbiológus... az eltén kb bármi lehetsz. Én most akartam oda jelentkezni, csak nem hirdették meg a bioszt levelezőn, az meg nekem már nem jön be így msc-n, ezért csak másodiknak jelöltem meg ugye a nappalit.


Talán csak hidrobiosz nincs, mert az azt hiszem csak Debrecenben van, ja meg zoológus csak a Szent Istvánon.

2009. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És akkor ha a Bsc megvan, akkor az még nem ér semmit ugye? Utána kell választani, h biosztanár, vagy biológusként tanulok az Msc-n?
2009. máj. 19. 08:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a BSc kb semmit nem ér.
2009. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pécsen van hidrobiológus MSc ;)
2012. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!