Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz-geoinformatika vagy...

Földrajz-geoinformatika vagy geomorfológia szakiránnyal milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak Magyarországon vagy külföldön? FONTOS!

Figyelt kérdés
Pontosan milyen szakmákban hasznosítható ez a diploma? Msc gondolom ajánlott! (a büfés és ruhatáros állásajánlatokat nem kérem felsorolni :D ) Minden értelmes választ köszönök!
2012. márc. 2. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
jobban jártál volna földtudománnyal vagy geofizikával, tehát erősen javasolt egy erre épülő keményebb msc és úgy el fogsz tudni helyezkedni
2012. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az baj,hogy írod, ilyen válaszokat nem vársz,hogy büfés és raktáros.Pedig ez a kijózanító valóság. Nincs lehetőséged Elhelyezkedni ezekkel.Persze én csak egy ismeretlen vagyok, nyilván nem mérvadó.De a legjobb,amit tehetsz,hogy beírod a keresőbe,geográfus állás, és ha találsz,akkor nagy király vagy.Abból leszűrheted a realitásokat,azt gondolom.
2012. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
geoinformatikust keresnek, több hirdetésben is láttam. a geomorfológusok viszont nem érnek túl sokat a munkaerőpiacon a végzettségükkel. Magyarországon így látom a helyzetet, külföldről nincs információm.
2012. márc. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kétlem,hogy geoinformatikust keresnek,de kérlek,akkor linkelj nekem párat,ha sok van.
2012. márc. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem mondtam, hogy sok, azt írtam: több.

linkelni nem tudok konkrét állást, mert amiket néztem, azok már lejártak, meg mostanában nem nézegettem őket, de ők: [link] december-január környékén több állást is meghirdettek, amiben konkrétan geoinformatikust kerestek tesztelésre meg még valami feladatra. ezen kívül azt hiszem novemberben láttam egy érdi állást, ahol szintén geoinformatikus végzettségre volt szükség.

a geomorfológusnál úgy gondolom mindenképp keresettebb a geoinformatikus, és egyre inkább szükség lesz rájuk, meg hasznosítható lesz a munkájuk, ellentétben (és ez csak megjegyzés) a geográfusról azt sem tudják mi az.

2012. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 andris1987 válasza:

Üdv!


Először is az lenne a kérdésem h melyik egyetemre jársz? Csak mert geomorfológia szakirányról még nem hallottam. Volt 2 félév geomorfom és szigorlat is volt, de nem értem miért is lenne ennek külön szakiránya? A geomorfológia többnyire a felszínt formáló külső erőkkel foglalkozik ami szép és jó, de gyakorlati használhatósága már sokkal kisebb. Regélhetnék róla h milyen érdekes övzátony-vándorlást elemezni, vagy löszfalak errodálódását vizsgálni, de senki nem fog érte fizetni. A szakértői, és kutatói munkát szépen elvégzik a tanszékek (az oktatóid). SZTE-n végeztem 2 éve, még egységes képzésben geográfus szakon, geoinfo szakirányon. Azt mondom válaszd azt amelyik jobban érdekel, és amiben látsz gyakorlati használhatóságot.

2012. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
msc-n van ilyen szakirány, több egyetemen is (nálunk is). egy ember választotta összesen a 30-ból, szóval óóóriási rá a kereslet:D
2012. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 andris1987 válasza:
Akkor a kedves előttem kommentelő meg is válaszolta a kérdést :)
2012. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tisztelt andris 1987, azt szeretném kérdezni, hogy most geoinfos Bsc-s vagyok Szegeden (végzős) és most nem tudom hogy van-e még lehetőség a geoinfóban (elhelyezkedési lehetőség). Kérlek írd meg, ha el tudtál helyezkedni a geoinfón belül belföldön vagy külföldön (és pontosan milyen területen), mert nem tudom, lehet, hogy talán valami informatikai szakra kellene tovább menni (elhelyezkedés miatt). Nagyon köszönöm válaszod!
2013. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!