Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkeznél 40 évesen egyetemre?

Jelentkeznél 40 évesen egyetemre?

Figyelt kérdés
Ha lenne rá lehetőséged és kedved hozzá? Nem néznének ki onnan?

2012. márc. 5. 01:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
nem a társaság miatt, hanem tanulni mennék, így 20ad rangú, hogy kinéznek-e vagy sem, egyébként azt hiszem ennyi idősen már nem lehet nappalira jelentkezni, levelezőn meg sok idősebb van és viszonylag ritkán kell bejárni, tehát nincs probléma
2012. márc. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne? Még csak a felsőoktatási intézmények azok, ahol a legkülönfélébb korú emberek megfordulnak. Rengeteg idősebb ember jár munka mellett.

Viszont ahogy a kérdésben van kedvtelésből tanulnál az ok. Szép és hasznos dolog tanulni de, munkanélküliként és más diplomások negatív tapasztalataiból kiindulva azt tudom mondani, hogy ha a klasszikus "több lábon állás" a cél akkor nem érdemes. Hacsak nem akkor, ha a meglévő munkára, szakmára építenél, amit a munkahely elismerne.

Ma már egy munkahelyen a kor az első minden más utána jön. Egy negyvenessel szóba se állnak olyan szinten vagyunk lenézve, hogy az már felháborító. Mire elvégzed inkább az ötvenhez leszel közelebb úgyhogy a hajadra kenheted és még finom voltam és nőies.

De ha csak érdeklődésből önmagadért tanulnál mert van idő, pénz, érdeklődés, kitartás akkor hajrá. Tanulni sosem késő, hasznos elfoglaltság, saját magad építed és büszke lehetsz rá ha meg lesz, de a mai világban már nem nagyon fogod tudni hasznosítani, fejleszteni, mert nem igazán adnak rá lehetőséget sajnos. Pedig ebben a korban is simán rugalmas az ember bármit meg tud tanulni és fejleszteni, és még az élettapasztalata is meg van jobban átlátja a dolgokat.

2012. márc. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem a negyvenes nőknek azért nehéz főleg az elhelyezkedés, mert ilyen korban van általában óvodás vagy kisiskolás gyerekük, és a munkáltatónak az csak probléma. Azért az elég sz.r, amikor az embernek még lehetőséget sem adnak. :(
2012. márc. 5. 02:58
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, még nem vagyok 40 éves.
2012. márc. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha meglenne a lehetőség és a kedv, ezerrel!
2012. márc. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
attól függ miért és milyen szak. ha van fix álláslehetőség a megszerzett diplomád után, akkor gondolkodás nélkül. de csak "hobbiból" valami semmit sem érő bölcsész szakra még 20 évesen is baromság, nemhogy 40 évesen.
2012. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Simán, nálunk úgy tudom most a legidősebb egy 60-70 év körüli bácsi.

Tanulni akart. :)


Az egyetem nincs korhoz kötve, ha érdekel és szeretnél tanulni, hajrá!


Ha pedig "cikinek" érzed, akkor estire is lehet járni, ott azok vannak, akik munka mellett tanulni, általában idősebbek, mint a nappalisok.

2012. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Persze. Én most 36 évesen kezdtem el egy fősulin a másoddiplomámat. Mondjuk nem nappalin tanulok, mert ugye dolgozni is kell mellette.

De ha van rá kapacitásod, nyugodtan mehetsz nappalira is. Mondjuk arra számíts, hogy a mai egyetemisták már rettenetesen gyerekesnek fognak tűnni a 40 éveddel. De igazából ez nem különösebben számít.

2012. márc. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
anya a semmelweisen tanít, voltam egy előadásán, hát kb a 45% elmúlt 28 éves:D
2012. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
anyukám ennyi évesen végezte ez el a SOTE-t :), úgyhogy szerintem vágj bele, rengeteg hozzá hasonló hallgatótársa volt, úgyhogy én sok sikert kívánok neked, és hajrá :)
2012. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!