Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Politika alapszakkal, vagy...

Politika alapszakkal, vagy politikatudomány mesterszakkal milyen állásokra van esélyem, ha tényleg elhivatott vagyok, és érdekel a tanult szak? (már érdeklődtek mások is itt az oldalon, csak válasz nélküli kérdés mind sajnos)

Figyelt kérdés
Hallgatók,ilyen területeken dolgozók értelmes és hasznos válaszaiban bízom és köszönöm is!
2012. márc. 8. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapszakkal nagyon sokszor a szakértői csoportokban tudnak munkát kínálni. Ott sokszor disszeminációval, médiaügyekkel, pr-anyagok készítésével kell foglalkozni. Ha van elemzői szakismereted (társadalomstatisztikai), akkor elemzői munkát is rád bíznak (döntések előkészítése, hatástanulmányok, közvéleménykutatások elemzése és ilyenek).

Nagyjából erre számíthatsz mesterszakos végzettséggel is, mivel hiány van komoly szakértőkből.

Közigazgatásban is el lehet vele helyezkedni, de kellenek kiegészítő vizsgák. Ha nézed a pályázati kiírásokat, akkor láthatod, hogy legtöbbször miket kérnek.

Egyetlen nehézsége ennek a területnek, hogy általában te vagy a terület egyetlen szakértője. Olyanokkal kell összedolgozni, akik semmi szakmai alapokkal sem rendelkeznek és nagy önbizalommal mondanak buta dolgokat. Ez hatalmas szélmalomharc, sok türelem kell hozzá.

2012. márc. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Elég kései órán kaptam :) Mennyire van túlképzés? Azt írtad, a komoly elemzőkből hiány áll fenn. Ez sok kevésbé képzett, diplomás politológust jelent, vagy kevés diplomást, még kevesebb jól képzett végzettet? :)
2012. márc. 11. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevés olyan politológus van, akinek vannak hasznosítható szakismeretei és még az országban van, valamint nem akar politikus lenni. Amiket leírtam, azokra szinte állandóan keresnek embert, de a szűrőfeltételek közül kihagytam a megbízhatóságot.

Tehát a rövid válasz: nincs túlképzés, hanem éppen az, hogy kevés a jól képzett. A képzések elméletileg jól vannak összerakva, jó irányba fejlesztik a tantervi hálót is, de kevesen szánnak rá erőt, hogy amíg lehet, addig ki is képezzék magukat.

Tapasztalataim szerint viszont alapvetően nincsenek elhelyezkedési problémák, a többség országhatáron belül is gond nélkül kap munkát. Amúgy a negyedik-ötödik kérdés az, hogy mihez értesz, tehát valóban döntő lehet egy interjún.

Ha egyszer valahol beváltál, akkor állandóan számíthatsz valami értelmes, hasznos munkára.

2012. márc. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nekem az egyetemen rengeteg politológus barátom volt és tudtommal senki sem tudott benne elhelyezkedni éveken keresztül még kapcsolatokkal sem.
2012. márc. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy ki mivel tölti el az egyetemi éveket. Aki nagyon lelkiismeretes és mindent elolvas, mindent megtanul - még mindig nem tett eleget. Onnan kell elindulni, hogy a mindent elolvasni és megtanulni, az a kiindulópont, egyféle minimum. Arra rá kell építeni speciális szakismereteket.

Szerintem az elemzéshez szükséges szakismeretek közül a statisztika, az ahhoz kapcsolódó informatikai ismeretek, a különböző (kvantitatív és kvalitatív) kutatási technikák beható ismerete elengedhetetlen. Kell rendelkezni megfelelő történelmi ismeretekkel és itt nem középiskolás összefoglalókra gondolok. A pszichológia és a szociálpszichológia és a társadalompolitikai alapokat nem lehet mellékesnek tekinteni.

És akkor még: közgazdasági alapok, íráskészség, nagyon jó vitakészség.

Ezekkel lehet elérni, hogy amikor az ember kezébe kerül egy anyag, akkor minimum jó kérdéseket tud feltenni, nem ül fel divatos szólamoknak.

Nos, ezeken felül kell legyen valamilyen szakterület, aminek az ember iszonyat alapos ismerője (pl.: oktatás, egyházi kérdés, települések gazdálkodása, stb.).

Ha az ember ezeket már eleve fel tudja mutatni, akkor be tud kerülni olyan szakértői csoportba dolgozni, ahol egyáltalán esélyt adnak neki.

Most már nagyjából egyértelműnek látszik, hogy politológusként dolgozom. Mi például állandó emberhiánnyal küszködünk. Olyan van, hogy valamelyik "nagy ember" elküldi az ismerősének a gyerekét, hogy vegyük fel, ha megfelel, mert most diplomázott. Ilyenkor adunk nekik három anyagot és azt kérjük, hogy készítsen mindegyikre egy-egy elemzést. Nem tudok pontos számokat mondani, de a többség felül a politikai szólamoknak és megpróbál azokhoz igazodni. Ilyenkor a "jó kapcsolatok" ellenére sem tudjuk felvenni, mivel alapfeladat ellátására sem képes. A kapcsolatok itt abban segítenek, hogy megnyitják az ajtót, de kevés ahhoz, hogy az embert befogadják (viszont elmehet politikusnak, oda nem kell szakmai nívó... és sajnos ez igaz).

Ha ezen a szűrőn átmegy, akkor kap egy témát és arra kérjük, hogy ott helyben mondja el milyen beszédet készítene, ha A, B vagy C helyzetben kellene a miniszternek elmondania. Ezen is elvéreznek.

Tehát ez egy olyan szakterület, amihez magas szintű szakismeret kell, ha valaki labdához akar érni. Ilyen szintű szakismeret azonban nem szedhető össze csak a tananyag elsajátításával.

Egyébként akik megfelelnek, azok hamar tovább lépnek. Kevesen bírják elviselni azt, ahogy a komoly elemzői munkájuk eredményét semmibe veszik. Mindegyik oldalon, ez nem pártállás kérdése. Sajnos olyan a magyarországi politikus, hogy nem a racionalitás vezeti és nagy mellénnyel mer buta dolgokat mondani.

2012. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ennél részletesebb és pontosabb választ nem is kaphattam volna! Köszönöm szépen!
2012. márc. 13. 17:16
 7/9 anonim ***** válasza:
7%
Ilyen hülye szakot még életemben nem láttam.Szerintem a burger kingben fogsz elhelyezkedni,sintér leszel,jós,szellemlátó vagy valami ilyesmi faszmadár.
2012. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom is az, hogy irtó nehéz vele elhelyezkedni. egy politológus
2012. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
László2343, ne magadból indulj ki! :-)
2012. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!