Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Költségtérítéses vagyok és...

Anna Boross kérdése:

Költségtérítéses vagyok és nagyon nehéz anyagi helyzetbe kerültem. Diákhitelt szerintetek felvegyek v. ne?

Figyelt kérdés
Részletezem: Elkezdtem 1 egyetemet költségtérítésesen anno mert nem jutottam be államira sajna többletpontok híján. Bukdácsoltam (belátom talán nem vettem sem magamat sem a feladataimat elég komolyan, többet kellett volna tanulni pasizás és bulizás helyett. Ehhez csak annyit fűznék h rossz gyerekkorom volt és a gimiben stréber voltam, nem "életem" addig míg egyetemista nem lettem. Nehéz a tempot tartani. Mikor újra felvételiztem elhatároztam h teszek nyelvvizsgát, de nem tettem végül rendes felkészülés- és idő hiányában. Jelentkeztem és 2.-jára csak OKJ-ra jutottam be, államisra. Azután édesapám meghalt és hiteleket hagyott hátra. (Azóta ezeket rendeztük.) A költségtérítéses sulit úgy látom h csak diákhitellel tudnám kifizetni és/v. mellette munka. Viszont a 2 suli is elég sokszor összeegyeztethetetlen mert mind 2ő nappalis, bár az okj-snél válthatnék levelezősre azt hiszem. MIT TEGYEK?? S.O.S!! Bejutni Bsc-re nagyon nehéz lesz.. egy csomó pénze benne van a szüleimnek a fizetősképzésembe, de a pláne az az hogy nem nagyon megy. Főleg a reál. És elvileg még jár nekem az árevaellátás ha nem bukok ki a suliból, mert sem passzívnál nem jár sem pedig ha nincs suli.
2012. márc. 9. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
tudom, hogy nehéz a döntés, hogy mit csinálj, de nem biztos hogy az a legjobb ötlet, ha tovább halmozod a hiteleiteket :S
2012. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Viszont nem szeretném félbe hagyni, a szakom 66%-át megcsináltam, hátra van kb. 22-24 tárgy és a nyelvvizsgák. Jelenleg nincs hitele a családnak, azt rendeztük szerencsére.
2012. márc. 9. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Passziváltasd a fizetős szakod és dolgozz addig.

Egyébként tudom, utólag nagyon könnyű okosnak lenni, de azért mikor az ember ilyen dologba kezd, végig kellene gondolnia, hogy vajon később is tudja-e fizetni...

2012. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2 passzívot lőttem most el, most tavasszal van a 2. passzív félévem és azt hiszem több nem is lehet ill. ha lehet is még 1 v. 2 passzív félévem, akkor nem haladok a tanulmányaimmal, tárgyaimmal és kifutok a képzési időmből.
2012. márc. 9. 15:26
 5/7 A kérdező kommentje:
ez a alatt a 2 passzív félév alatt a másik sulit nyomattam több kevesebb sikerrel, mert folyton kiborulok lelkileg.. rágódom. a múlton töprengek vagy a jövőn aggódok, össze vissza kapkodok. Nem tudom mit kéne tegyek. A könnyű út és a helyes szétválni látszik...
2012. márc. 9. 15:28
 6/7 A kérdező kommentje:
"mikor az ember ilyen dologba kezd, végig kellene gondolnia, hogy vajon később is tudja-e fizetni..."--> ez így van!! NAGYON NAGY felelősség és teher belelehet rokkanni főleg ha az egyik szülőd nyugdíjas a másik halott és te meg pályakezdőnek számítasz és gyakornokként nem kapsz nyaranta semmit. Suli mellett kellene dolgoznom én is így látom, lehet bármit el kéne vállaljak, fizikai munka, diákmunka, gyorskajáldás melo, lényeg h fizessen valamit. DE MÉG mindig nem tudom mit tegyek túl sok labdával zsonglőrködöm szerintem, valamelyik lefog esni és széjjel megy.
2012. márc. 9. 15:33
 7/7 A kérdező kommentje:

Eddig a tandíjam 7500 ftX kredit pont volt

ált. 30 kreditem szokott lenni félévente(ez olyan 6-7-8 tárgy, a tárgyak 2, 3, 5 kredietesek ált. és olyan 210 000 ft volt 1-1 félévem.) Most 2012 szeptemberétől 300 ezer ft/félév lenne amit ott tanulok, nem kreditarányosan lenne..

2012. márc. 9. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!