Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igényeltetek már Diákhitelt,...

Igényeltetek már Diákhitelt, például a költségtéritéses szaknak a fizetésére, szóval MILYEN VÉLEMÉNYEK vannak róla, . Megérné igényelni?

Figyelt kérdés
Például költségtéritéses szakodnak a fizetésére:) kiváncsi vagyok minden pozitivumra és negativumra ha megosztanátok,megköszönném.
2010. febr. 15. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Csak akkor igényeld, ha baromira rászorulsz, és tényleg olyan szakon tanulsz aminek van jövője.

Eléggé lehetetlen helyzetbe tud hozni. Aki tudja ink. kerülje el az adósságot, mert ha egyszer valaki felvett onnantól kezdve azt csinálnak veled amit akarnak.

A kamatot folyamatosan emelik. Persze ha nincs más választásod akkor biztosan jobb mint éhezni.

2010. febr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
jogi lenne, 10félév, az azért hoz pénzt, addig legalábbis kéne amig államira nemtudok átmenni...
2010. febr. 15. 22:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem úgy van, hogy csak úgy átmegyek államira.

Gyakorlatilag lehetetlen. Igaz intézmény függő, de elképesztő, hogy mennyi mindennek kell megfelelni, hogy átrakjanak. Könnyebb szakokon ezt meg lehet csinálni, de a jogi pont nem ilyen...

Fizetni lehet diákhitellel, de kb. 3-4 millát simán elköltesz így a tanulmányaid alatt. A gond meg azzal van, hogy a jogi "piac" baromira telített, ezért munkát se nagyon lehet találni. (sok ismerősöm van ilyen cipőben)

Törleszteni meg el kell kezdeni.

2010. febr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3-4 millió nekem kicsit soknak tűnik, legrosszabb esetbe kamatokkal eggyütt kb 2millió ha nemsikerül átmennem időközbe és az egészet igy járom le(a 10félév)...én úgy számoltam
2010. febr. 15. 22:47
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja, de mire vissza bírod törleszteni. Túltelített a jogász képzés, senki ölébe nem hullik egy szuper állás...
2010. febr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Akár több is lehet.

A ft. romlik, a kamat ált. növekedik...

A helyzet meg az, hogy még államilag támogatotton is elég nagy megterhelés egy egyetem elvégzés. A könyvek nagyon drágák, kolesz, albérletet fizetni kell, (előny, ha az intézmény városába laksz) kajálni is kell, alapvető dolgokat is meg kell venni, nem árt ha van egy laptop/számítógép, utazás, és még sorolhatnám.

Nyelvtanulás kötelező. Jogásznál pláne. Annyira gagyi a helyzet, hogy talán max. 3 felsőfokú nyelvvizsgával tudsz kezdeni valamit. (egy nyelvtanfolyam baromi drága...) Meg a szakosodás, ami szintén nincs ingyen 150200-e félévente, és 1,5 éves a képzés. (szakvizsgát meg nem árt több jogi ágból letenni)

Vagyis rengeteg kiadás van ebben a szakmában.

Ha mindenáron egyetemre akarsz menni, akkor lehet valami jövedelmezőbb, esetleg jobb szakot választhatnál. Pl. a gazdaság...

Persze meg lehet próbálni, én nem akarok lebeszélni senkit, csak tényeket írok. Mert a negatív oldalát soha sem mondják el semminek. Se az egyetemeken, se a felvin, se az education, sehol... Megy a vakítás ezerrel...

2010. febr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
150-200e
2010. febr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jahh és még szórakozni is kell, mert nem lehet csak tanulni, abba beleőrül az ember.

Amúgy lehet most 220e félévente a jogász képzés, de ez évről-évre drágul...

Ha jól tudom azoknak is emelik, akik már bent vannak...

2010. febr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

azért arra kíváncsi lennék, hogy akik itt írnak, azoknak van is tapasztalatuk a diákhitellel, vagy csak úgy írnak, amit hallottak. És ez esetben honnan hallották.


Én azt javasolnám, menj fel a www.diakhitel.hu -ra, olvasd végig az ottani dolgokat, ott leírják, hogy is működik. Aztán nézd meg a hitelkalkulátort (a baloldali menüsor legalján), hogy hány éves korodig fogsz törleszteni.

2010. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Elhiszed, hogy nem vaktában írjuk a dolgokat? Ha fogalmunk sem lenne róla, akkor eleve hogyan írnék ide? A hülyeség meg a valótlan az nálam nem menő...

Igen honlapon leírnak minden pozitívumot, csak hogy vedd fel a hitelt. Szerintem nem a reklámból (propagandából kell elsősorban tájékozódni)

2010. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!