Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem kilábalni ebből a...

Van esélyem kilábalni ebből a reménytelen helyzetből?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és most érzem úgy, benőtt a fejem lágya. Arról van szó, hogy érettségis suliban informatikán kezdtem, de családi problémák miatt nemtudtam folytatni. Ezek után átíratkoztam egy másik középiskolába, de végül (a tanárok javaslatára, szakmára átíratkoztam, ugyanis azt ecsetelték, hogy 1 sima érettségivel nem igazán lehet mit kezdeni, viszont akinek van szakmája az sokkal több eséllyel talál majd munkát.) rossz szakmát választottam ( vízhálózat és cső szerelő ). Most jelenleg 8 általánossal élem mindennapjaimat, édesanyámmal nagyon szűkös anyagi helyzetben. Igazából naponta körülbelül 800-1000ft jut ételre... de van, hogy ennyi sem. Fizetni kell a lakástörlesztést, rezsit stb. Édesanyám 2 munkahelyen dolgozik és nem bírom nézni, hogy már tönkre megy a sok munkától én, pedig 'lazsálok'. Ez alatt azt értem, hogy rossz szakmát választottam, és most magántanúlóin vagyok, hogy legalább valami diákmunkát tudjak találni, amig van tanulói jogviszonyom, és betudjak szállni a költségekbe.


A kérdésem, pedig az lenne, hogy szerintetek 0 anyagi háttérrel, 19 évesen az ember mit tudna magával kezdeni? Mi lenne érdemes? Szívesen tanulnék, akár újra megpróbálnám az érettségit csak már nem vagyok tanköteles, valószínű fel sem vennének... hisz akkor újra 9.ikes lennék 14-15éves osztálytársakkal. Vagy felnőttoktatás... de ott nem kapnék nappalis iskolalátogatásit és nem tudnék mellette diákmunkát válallni. Tehát szörnyen kilátástalannak találom a jelenlegi helyzetet, végülis az egész életemet. Nagyon szeretnék segíteni édesanyámon, hogy ne kelljen ennyit dolgoznia és tudjak neki ételt adni, esetleg ruhára adni, vagy amire épp szüksége van, de magamnak is tudjak, hisz a ruhatáram 4 éve ugyanaz. :( Kérlek titeket, ha már voltatok olyan rendesek, hogy elolvastátok, és akadna valami jó ötletetek, írjátok le! Mindent szívesen fogadok, csak egyszerűen már odajutottam, hogy nemtudom mit kezdjek magammal, az életemmel. Kellene valaki aki támogat, ötletet ad. Sajnos édesapámat nem ismerem...stb...

Hát előre is köszönöm: 19 f



2012. márc. 14. 18:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Hova való vagy? Én két év alatt érettségiztem nappalin.
2012. márc. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!