Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » HA majd az emberi viselkedésse...

HA majd az emberi viselkedéssel és a pszichiátriával szeretnék foglalkozni, most így 15 évesen milyen tantárgyakra erősítsek rá?

Figyelt kérdés

2012. márc. 16. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
töri magyar filo
2012. márc. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg biosz, kémia, fizika. Az első által javasolt pszichológusként is van lehetőséged emberi viselkedéssel (pszichológia) és pszichiátriával foglalkozni, de jóval kisebb mozgástered van, mintha általános orvosit végeznél valamelyik ÁOK-n, majd pszichiátriai szakvizsgát tennél. Nem diagnosztizálhatnál, nem írhatnál gyógyszereket, kevesebb és más jellegű kutatásokban vehetnél részt - klinikai kísérletet pl. csak szakorvosként vezethetnél. Törvényszéki elmeorvosi szakértő - ami szerintem tipikusan az általad leírt területre illik - pl. csak orvosi diplomával és pszichiátriai, valamint igazságügyi elmeorvostani szakvizsgákkal lehetsz. Orvosi diplomával elmozdulhatsz akár kulturális antropológia irányába is, szóval szerintem sokkal nagyobb mozgásteret ad, mint bármilyen bölcsész képzés. A pszichológusi szakma telített, jó pszichiáter szakorvosokra viszont van igény. Elhelyezkedés, fizetés, várható életpálya tekintetében is az orvosképzésre szavaznék, ha van hozzá affinitásod. Ha a természettudományos tárgyak egyáltalán nem mennek, akkor viszont magyar, töri, pszichológia, majd valamelyik BTK pszichológia, esetleg kulturális antropológia szakára felvételi.
2012. márc. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A pszichiátereket az orvosi egyetemen képzik, a pszichológusokat bölcsészkaron. Előbbihez a biológia kell, utóbbihoz semmit nem tanítanak középsuliban, de ha elmész gyerekdrámára / önismereti kurzusra / sokat beszélgetsz emberekkel, RENGETEGET tehetsz azért, hogy jó szakember legyél! :) Önismeretre gyúrjál.
2012. márc. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

A pszichiáter orvos, szakember. A 6 éves általános orvosi képzés után tudsz pszichiátriára szakosodni.

A pszichológus az meg aki kiadja a sajtburit a burger kingben :D

Kezdj el komolyan foglalkozni a reáltárgyakkal (matek, fizika, biosz, kémia) és lehetőleg 2 idegen nyelvvel (angol + német / orosz / francia), a töri + magyar + filó triádoból meg legyen meg a kettes... ;-)

2012. márc. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor az nagy hátrány hogy nem igazán szeretem a matekot, fizikát? :S inkább a reál az erősségem
2012. márc. 16. 15:42
 6/8 A kérdező kommentje:
vagyis javítom, a HUMÁN az erősségem :)
2012. márc. 16. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:

"inkább a humán az erősségem"

akkor viszont gyúrj rá az idegen nyelvekre - a matek, fizika pedig hidd el, megtanulható :-)

2012. márc. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

"A pszichiáter orvos, szakember. A 6 éves általános orvosi képzés után tudsz pszichiátriára szakosodni.

A pszichológus az meg aki kiadja a sajtburit a burger kingben :D "


MÁR BOCSÁNAT...!!!! Ezen a degradáló vélemény nyilvánításon mélységesen fel vagyok háborodva!


Ne higgy neki, a pszichológus is SZAKEMBER!!!


Olyan közegben élek, hogy számtalan remek pszichológust ismerek közelről, és a munkájuk értéke felbecsülhetetlen... Légy jó pszichológus, segíts az embereken, és elégedett lehetsz magaddal.

2012. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!