Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszertári asszisztens...

Gyógyszertári asszisztens tanfolyamot szeretnék elvégezni, esetleg aki elvégzett már ilyen tanfolyamot, eltudott vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Mostanában nagyon telített lett a szakma, de ha a normál két éves nappali rendszerű képzést végzed el, akkor azzal továbbra is jó eséllyel találsz gyógyszertári állást (bár erősen kérdéses, hogy 2 év múlva milyen helyzet lesz, mennyi patika megy csődbe, stb.). A "gyorstalpaló" változatával esetleg ha van már élő kapcsolatrendszered, gyógyszerész/asszi ismerősöd, vagy vidéki vagy, akkor tudsz elhelyezkedni.. talán. A gond az, hogy a lerövidített tanfolyamok annyira végtelenül lebutított változatai a régi, két éves, mellette gyakorlatos képzésnek, hogy míg utóbbi tényleg szakembereket képzett, addig az újabb iskolák ontják magukból a finoman szólva is tökéletesen alkalmatlan munkaerőt. Anyukám szakasszi és évek óta gyakorlatvezetőként oktak asszi tanulókat, én gyógyszerész vagyok, úgyhogy mint kolléga dolgoztam együtt asszi tanulókkal. Mindketten tudnánk mesélni az újhullámos képzésből kikerülők lesújtóan siralmas képzetlenségén - amiről egyértelműen az oktatás tehet -, tényleg alkalmatlanok bármilyen patikai munkára az onnan kikerülők, és mivel eleve az alapok hiányoznak, így építeni sincs mire.
2012. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, viszont nappalira sajnos nem tudok menni, mert van egy kislányom is, és dolgoznom is kell, szóval az nem megy, pont ezért kérdeztem a tanfolyamot vagy levelezőn vagy távoktatásban esetleg e-learning formájában. Nagyon nehéz bárhová is elhelyezkedni ezért gondoltam talán, hogy ez nem annyira telitett esetleg a munkapiacon, de akkor tévedtem viszont érdekelne nagyon, meggondolom..
2012. márc. 16. 09:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Én két éves nappali képzést végeztem, de így sem tudtam elhelyezkedni sajnos. Most végzem a szakasszisztensit, de így se látok nagy esélyt rá, hogy majd patikában el fogok tudni helyezkedni a közeljövőben =(.
2012. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!